Newsletter

Volumetric Building Companies i Polcom Group finalizują fuzję, ugruntowując pozycję światowego lidera w technologii budownictwa modułowego

13.01.2022, 08:36aktualizacja: 13.01.2022, 08:39

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fuzja zrewolucjonizuje sektor budowlany oraz przygotuje VBC do skuteczniejszego radzenia sobie z międzynarodowym kryzysem mieszkaniowym.

FILADELFIA, 12 stycznia 2022 r. /PRNewswire/ -- Volumetric Building Companies (VBC), jeden z największych w Stanach Zjednoczonych producentów wielorodzinnych, modułowych budynków wolumetrycznych i komponentów poinformował dzisiaj, że przeprowadził fuzję z Polcom Group (Polcom), konglomeratem produkującym stalowe budynki modułowe i meble na zamówienie dla rynku hotelarskiego. Transakcja ta zrewolucjonizuje branżę budowlaną poprzez powiązanie innowacyjnej technologii budownictwa drewnianego VBC z zaawansowanym stalowym systemem modułowym Polcom. Fuzja ta jest następstwem niedawnego zakupu przez VBC aktywów firmy Katerra, Inc. w tym jej najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych i biur w Tracy (Kalifornia).

Ta międzynarodowa spółka będzie miała siedzibę w USA i będzie kierowana przez Vaughana Buckleya i jego zespół kierowniczy w Filadelfii. Firma dostarcza niezwykle wydajne i efektywne kosztowo projekty budowlane o mniejszym wpływie na środowisko niż jakiekolwiek inne rozwiązanie na rynku. Nowa firma będzie zatrudniała ponad 500 pracowników rozmieszczonych na ponad 1,25 miliona stóp kwadratowych powierzchni produkcyjnej na 2 kontynentach, z potencjałem biznesowym przekraczającym 1 miliard dolarów. Po połączeniu Polcom, nowy oddział VBC, będzie kontynuował działalność we wszystkich swoich obecnych zakładach, a ponadto spodziewana jest ekspansja.

„Jest to prawdziwie przełomowa decyzja dla naszej firmy i naszego sektora. Polcom doskonale uzupełnia istniejące możliwości VBC w zakresie projektowania, produkcji i usług budowlanych, z ogromną przewagą w zakresie geograficznym – powiedział Vaughan Buckley, dyrektor generalny VBC. - Polcom ma na swoim koncie jedne z najbardziej spektakularnych i innowacyjnych obiektów hotelowych w Ameryce Północnej i Europie, w tym światowej klasy hotele w Nowym Jorku, Seattle, Londynie, Waszyngtonie D.C. i Amsterdamie. Dzięki połączeniu sił platforma VBC, oparta na technologii, będzie od tej pory w stanie realizować budynki o wysokości od 3 do 35 pięter, zarówno z drewna, jak i stali, w szerszym zakresie segmentów rynku oraz na terenie wielu krajów”.

Fuzja odzwierciedla doświadczenie i reputację VBC w zakresie innowacji w branży budownictwa modułowego. Spółka oferuje pionowo zintegrowany, wolumetryczny, drewniany proces modułowy, skoncentrowany na rynku budownictwa wielorodzinnego i przystępnych cenowo mieszkań. Platforma VBC zostanie udoskonalona w połączeniu z doświadczeniem Polcom w zakresie stalowych systemów modułowych i ich dominacji w branży hotelarskiej. Nowy podmiot ma stać się wiodącym dostawcą zoptymalizowanych, efektywnych kosztowo, zrównoważonych rozwiązań w zakresie sprężystych, wolumetrycznych budynków modułowych na całym świecie.

„Fuzja rozszerza nasz zasięg w rynkowym budownictwie wielorodzinnym, a jednocześnie wzmacnia nasze wysiłki w celu zaspokojenia potrzeb wyspecjalizowanych, generalnych wykonawców i deweloperów na różnych kontynentach - powiedział Buckley. - Cieszymy się, że możemy być w stanie napędzać zmiany i wnosić jeszcze bardziej znaczący wkład w to, co było nierozwiązywalnym problemem przez zbyt długi czas”.

Polcom oferuje moduły stalowe na zamówienie zgodne z miejscowymi przepisami budowlanymi w szerokiej gamie wymiarów dostosowanych do potrzeb klienta, specyfikacji wyposażenia i różnych typów elewacji. Możliwości VBC w zakresie projektowania i produkcji konstrukcji modułowych zaowocują podejściem opartym na Projektowaniu dla produkcji i montażu (DfMA) w stosunku do obecnej oferty Polcom.

„Połączenie to jest znakomitą okazją dla obu firm do podzielenia się wiedzą techniczną i możliwościami badawczo-rozwojowymi w zakresie budownictwa modułowego – dodał Tomasz Modzelewski, dyrektor generalny Polcom. - Połączenie doświadczenia inżynieryjnego i wykonawczego VBC z wiedzą Polcomu w zakresie konstrukcji stalowych pozwoli na stworzenie bardziej zaawansowanych rozwiązań modułowych, usprawnienie dostaw i skrócenie czasu wprowadzania produktów na rynek. Cały zespół Polcom jest niezwykle podekscytowany możliwościami, jakie otwierają się przed nami w zakresie obsługi rynków na całym świecie”.

VBC

Volumetric Building Companies jest pionowo zintegrowanym, międzynarodowym liderem w dziedzinie wolumetrycznego budownictwa modułowego z siedzibą w Filadelfii w stanie Pensylwania, posiadającym oddziały w całych Stanach Zjednoczonych, a obecnie również w Europie. Wykorzystując swój model projektowania i inżynierii oparty na technologii, precyzyjne możliwości produkcyjne oraz udowodnione doświadczenie w zakresie budownictwa modułowego, spółka koncentruje się na budowaniu przyszłości poprzez dostarczanie najwyższej jakości budynków wyprodukowanych w krótkim czasie zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju dla różnych sektorów rynku. 

Polcom

Firma Polcom z siedzibą w Gdańsku należy do czołówki międzynarodowych producentów stalowych budynków modułowych realizujących budynki wysokościowe i niestandardowe na całym świecie. Spółka dysponuje wyjątkowym połączeniem doświadczenia w produkcji modułów i mebli z silnie ugruntowanymi operacjami biznesowymi i pionowo zintegrowanym systemem produkcyjnym. Polcom posiada w Polsce trzy zakłady produkcyjne modułów szkieletu stalowego, mebli i modułowego wyposażenia. Do klientów firmy należą Citizen M, Marriott, Hilton, IHG, Kimpton i Accor oraz inni deweloperzy z branży hotelarskiej i wielorodzinnej.

Źródło: Volumetric Building Companies; Polcom

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 13.01.2022, 08:36
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ