Newsletter

Walka z przestępczością finansową - prognozy dla Polski i Europy

08.12.2023, 10:09aktualizacja: 08.12.2023, 10:13

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PAP MediaRoom - grafika
PAP MediaRoom - grafika
W związku z Międzynarodowym Dniem Przeciwdziałania Korupcji sprawdzamy, jak radzimy sobie jako Polska i region Europy Środkowo-Wschodniej w walce z korupcją i przestępstwami finansowymi. 11 grudnia naszym gościem będzie Karol Wojtczak, Head of Transaction Monitoring ING Hubs Poland, z którym porozmawiamy o aktualnym „Corruption Perceptions Index” i wnioskach, jakie płyną z corocznego badania poziomu korupcji w poszczególnych krajach.

Na przestrzeni ostatnich lat indeks poziomu korupcji najpierw wskazywał globalne polepszenie się statystyk, następnie ich globalny spadek. Zapytamy naszego eksperta, dlaczego tak się stało i jakie są kierunki działań w zakresie skutecznej walki z przestępstwami finansowymi. Przyjrzymy się też sytuacji Ukrainy wzorującej się na polskich doświadczeniach i jej drodze ku strukturom zachodnim.

Drugim obszarem zagadnień, który poruszymy w trakcie webinaru, będzie pranie pieniędzy w kontekście nowych technologii i cyfryzacji. Odniesiemy się do ostatniej afery giełdy kryptowalut Binance, sygnalizującej istotne braki w kontrolowaniu przepływów finansowych w przestrzeni cyfrowej. Omówimy problematykę potrzebnych regulacji przeciwdziałających przestępczości finansowej dla nowych sektorów gospodarki np. fintechów, giełd kryptowalutowych. Poddamy analizie planowane zmiany legislacyjne w Unii Europejskiej, w tym powołanie nowego unijnego organu ds. przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu - AMLA ( z ang. Anti-Money Laundering Authority).

Zachęcamy do udziału w rozmowie. Zarejestrowane osoby będą mogły zadawać pytania naszemu ekspertowi (sesja Q&A): https://us06web.zoom.us/webinar/register/WN_UGXfKyaqTqKRLbO8_wXZ2A

Zapraszamy na webinar online w dniu 11 grudnia, godz. 13:30.

Transmisja live na PAP MediaRoom, PAP Biznes i Youtube

Źródło informacji: PAP MediaRoom

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 08.12.2023, 10:09
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ