Newsletter

Biznes i finanse

Warta 70 milionów euro fabryka urządzeń chłodniczych Haier w Rumunii rozpocznie produkcję późną wiosną 2021 roku

22.02.2021, 14:20aktualizacja: 22.02.2021, 14:24

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

BUKARESZT, Rumunia, 22 lutego 2021 r. /PRNewswire/ -- Haier Europe ogłasza, że budowa pierwszego zakładu produkcyjnego urządzeń chłodniczych w UE postępuje zgodnie z planem. Rozpoczęcie produkcji zaplanowano na późną wiosnę 2021 r.

Zakład będzie produkował najlepsze w swojej klasie lodówki do zabudowy i wolnostojące dla trzech europejskich marek Haier - Candy, Hoover i Haier.

Wartość tego dużego projektu inwestycyjnego przekracza 70 milionów euro. Zakład będzie dysponował powierzchnią użytkową 63000 metrów kwadratowych oraz zajmował całkowity obszar 130000 metrów kwadratowych. Jest on zlokalizowany w Parku Przemysłowym Allianso w Aricestii Rahtivani koło Ploeszti, 70 km od Bukaresztu.

Nowy zakład przy pełnym obłożeniu będzie zatrudniał blisko 800 osób, a jego przewidywane moce produkcyjne po 2022 mają wynieść 600000 sztuk. Projekt fabryki oparty na systemie modularnym umożliwi zwiększenie mocy produkcyjnych do 1 miliona sztuk przy pełnym obłożeniu.

„Jesteśmy zadowoleni z wyboru Ploeszti na miejsce budowy pierwszego zakładu produkcyjnego urządzeń chłodniczych w Unii Europejskiej. Projekt ten uczyni Rumunię centrum strategicznym Haier Europe i będzie odgrywać kluczową rolę w jego strategii ukierunkowanej na zajęcie pozycji wśród trójki liderów w branży do 2023 r. Jesteśmy przekonani, że dzięki dużej zdolności produkcyjnej, transferowi technologii i funkcji logistycznych zakład ten będzie najlepszym w swojej klasie obiektem, który skutecznie odzwierciedla naszą filozofię >>zerowego dystansu do klientów<<” - powiedziała Alessia Ianni, dyrektor ds. technologii chłodzących w Haier Europe i dyrektor zarządzająca Haier Tech Romania.

Rumuński zakład będzie obiektem światowej klasy realizującym procesy produkcyjne na najwyższym poziomie dzięki zaawansowanym pracom badawczo-rozwojowym, możliwościom produkcyjnym i wiedzy fachowej firmy Haier. Strategiczna centralna lokalizacja, technologia i wydajność pomogą firmie Haier w sprostaniu potrzebom klientów w regionie. Ten kluczowy projekt stanowi strategiczną podstawę konsolidacji zarządzania spółką w segmencie urządzeń chłodniczych na całym świecie oraz realizacji wizji Haier Europe, aby stać się marką najczęściej wybieraną przez klientów oczekujących inteligentnych rozwiązań.

Zakład Haier Tech w liczbach:

Inwestycja o wartości ponad 70 milionów euro,

63000 metry kwadratowe powierzchni użytkowej,

130000 metry kwadratowe gruntu,

800 nowych miejsc pracy,

Do 1 miliona lodówek wyprodukowanych rocznie.

HAIER Europe

Haier Europe należy do Haier Smart Home, czołowej globalnej grupy produkującej urządzenia gospodarstwa domowego znajdującej się na liście spółek Fortune Global 500. Haier Smart Home, notowana na szanghajskiej giełdzie papierów wartościowych (SHA: 600690), od roku 1993 działa na wszystkich 5 kontynentach w 25 parkach przemysłowych i 10 ośrodkach badawczo-rozwojowych oraz zatrudnia około 100000 pracowników. W 2019 r. spółka osiągnęła przychody operacyjne w wysokości 25 miliardów euro, a jej globalna sieć sprzedaży obejmuje ponad 160 krajów.

Wizją Haier jest zostanie globalnym liderem w zakresie internetu rzeczy dla inteligentnych urządzeń gospodarstwa domowego. Haier Smart Home jest pierwszą spółką chińską, która w październiku 2018 r. weszła na rynek akcji D-Share notowanych na giełdzie China Europe International Exchange (CEINEX D-Share Market) we Frankfurcie w celu promowania marki i wspierania rozwoju działalności na rynku międzynarodowym i europejskim, gdzie spółka opiera swoją działalność na odnoszących sukcesy markach takich jak Candy, Hoover, Haier, Rosières, GE Appliances i Fisher&Paykel. Europejska siedziba spółki znajduje się w Brugherio (MB) we Włoszech. Więcej informacji na stronie internetowej.

Źródło: Haier Europe

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 22.02.2021, 14:20
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ