Newsletter

Webcast pt. „Teleexpress Inwestycyjny - Twoje konto emerytalne - IKE i IKZE”

29.04.2022, 14:22aktualizacja: 29.04.2022, 14:27

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PAP MediaRoom - kadr z filmu
PAP MediaRoom - kadr z filmu
Termin webcastu: 29.04.2022. godz. 10:00

W piątek, 29 kwietnia odbył się pierwszy odcinek z cyklu eksperckich rozmów na temat oszczędzania i inwestowania. Gościem Teleexpressu Inwestycyjnego była prezes Izby Gospodarczej Towarzystw Emerytalnych Małgorzata Rusewicz, która opowiedziała m.in. w jaki sposób oszczędzać, dlaczego warto to robić i jakie korzyści daje IKE i IKZE.

Zmiany demograficzne w Polsce powodują, że z upływem czasu emerytury w relacji do płac będą maleć. To oznacza, że będziemy musieli liczyć się ze znaczącym obniżeniem standardu życia w momencie przejścia na emeryturę. Jak temu zapobiec i zapewnić sobie komfort finansowy? W jaki sposób oszczędzać, by mieć najlepsze efekty?

Jednym ze sposób na zwiększenie świadczeń emerytalnych jest oszczędzanie długoterminowe. Obecnie w Polsce w IKE i IKZE oszczędza 1,25 mln osób i ma tam zgromadzone 19,5 mld zł. Grono tych osób regularnie rośnie. W jaki sposób dołączyć do programu i jaki produkt wybrać dla siebie?

Jakie warunki trzeba spełnić, by wykorzystać wszystkie udogodnienia oferowane przez IKE i IKZE?

Na te wszystkie pytania podczas Teleexpressu Inwestycyjnego odpowiedziałą Małgorzata Rusewicz, prezes Izby Gospodarczej Towarzystw Emerytalnych oraz prezes zarządu Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
Data publikacji 29.04.2022, 14:22
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.