Newsletter

Westinghouse osiąga ważny kamień milowy, rozpoczynając eksploatację komercyjną bloku nr 4 wykorzystującego technologię AP1000 ® w elektrowni Vogtle

30.04.2024, 12:25aktualizacja: 30.04.2024, 12:30

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Business Wire/ Westinghouse Electric Company
Business Wire/ Westinghouse Electric Company

CRANBERRY TOWNSHIP, Pensylwania -- (BUSINESS WIRE) -- W dniu dzisiejszym rozpoczęła się komercyjna eksploatacja drugiego z zaawansowanych reaktorów Westinghouse AP1000® generacji III+ w USA, w elektrowni Vogtle zlokalizowanej nieopodal Waynesboro w stanie Georgia. Westinghouse gratuluje Southern Company, Georgia Power i partnerom projektu osiągnięcia tego istotnego etapu milowego dla bloku nr 4 w elektrowni Vogtle.

Ta informacja prasowa zawiera multimedia. Pełna treść informacji prasowej znajduje się tutaj: https://www.businesswire.com/news/home/20240429533555/pl/ 

Obok bloku nr 3 elektrowni Vogtle, którego eksploatacja komercyjna rozpoczęła się w lipcu 2023 r., oraz dwóch istniejących ciśnieniowych reaktorów wodnych, blok nr 4 odegra istotną rolę w zabezpieczeniu bezemisyjnej przyszłości dla Stanów Zjednoczonych. Zarówno blok 3, jak i blok 4 jest w stanie wytworzyć wystarczającą ilość energii elektrycznej do zasilania około 500 tys. gospodarstw domowych i przedsiębiorstw. Energia jądrowa nie powoduje emisji, a nowe bloki mają stanowić niezawodne źródła energii w całym regionie przez następne 60-80 lat. Bloki AP1000 w elektrowni Vogtle stanowią pierwsze nowe obiekty tej technologii oddane do użytku od ponad 30 lat. Zarządza nimi koncern Southern Nuclear.

„Mam przyjemnność poinformować o skutecznym wdrożeniu technologii AP1000 w ramach bloku nr 4 elektrowni Vogtle, która stała się tym samym największym źródłem czystej energii w Stanach Zjednoczonych - powiedział Patrick Fragman, prezes i dyrektor generalny Westinghouse. - Wraz z dołączeniem bloku nr 4 do naszej globalnej floty sprawdzonych, najnowocześniejszych reaktorów AP1000 pragnę pogratulować zaangażowanemu zespołowi elektrowni Vogtle, których niestrudzona praca i ciągłe starania zdecydowały o powodzeniu tego przedsięwzięcia. Jesteśmy zaszczyceni zaufaniem, jakim nasi klienci obdarzyli Westinghouse w ramach tego projektu”.

Bloki nr 3 i 4 elektrowni Vogtle zostały wykonane z wykorzystaniem najbardziej zaawansowanej pod względem technologicznym z dostępnych obecnie technologii reaktorów jądrowych - reaktora AP1000. Dzięki eksploatacji wszystkich czterech bloków elektrownia Vogtle jest obecnie największym źródłem czystej energii w Stanach Zjednoczonych. Dziś opracowana przez Westinghouse flota reaktorów AP1000 wdrożonych na całym świecie przyczynia się do transformacji światowego krajobrazu energetycznego i przechodzenia na systemy bezemisyjne.

Reaktor AP1000 jest jedynym funkcjonującym reaktorem generacji III+ z całkowicie pasywnymi systemami bezpieczeństwa i modułową konstrukcją, który zajmuje najmniejszą powierzchnię zabudowy w przeliczeniu na 1 MWe spośród dostępnych na rynku reaktorów. Oprócz dwóch czynnych bloków AP1000 w elektrowni Vogtle w stanie Georgia cztery reaktory AP1000 osiągają obecnie rekordowe wskaźniki w zakresie dyspozycyjności i wydajności operacyjnej w Chinach, a osiem kolejnych jest w trakcie budowy. Technologia ta została wybrana do realizacji programów energetyki jądrowej w Polsce, Ukrainie i Bułgarii, jest również rozważana do zastosowania w wielu innych lokalizacjach w Europie Środkowej i Wschodniej, Wielkiej Brytanii, Indiach i Ameryce Północnej.

Westinghouse Electric Company kształtuje przyszłość energii wolnej od emisji dwutlenku węgla poprzez oferowanie bezpiecznych, innowacyjnych technologii jądrowych przedsiębiorstwom na całym świecie. Westinghouse dostarczył pierwszy na świecie komercyjny reaktor wodny ciśnieniowy w 1957 r., a technologia firmy jest obecnie podstawą dla około połowy działających na świecie elektrowni jądrowych. Od ponad 135 lat jej innowacyjne rozwiązania sprawiają, że Westinghouse jest preferowanym partnerem w zakresie zaawansowanych technologii obejmujących cały okres eksploatacji elektrowni jądrowej. Więcej informacji na stronie www.westinghousenuclear.com oraz na profilach firmy w mediach społecznościowych Facebook, LinkedIn i X.

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Wersja źródłowa dostępna na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20240429533555/pl/ 

Źródło: Westinghouse Electric Company

KONTAKT:

e-mail: media@westinghouse.com 

Źródło informacji: Business Wire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 30.04.2024, 12:25
Źródło informacji Business Wire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii