Newsletter

Weź udział w konkursie i zgarnij grant na realizację projektu edukacyjnego!

14.10.2015, 14:46aktualizacja: 14.10.2015, 14:46

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Projekt z klasą - Jak zdowbyć nagrodę?
Projekt z klasą - Jak zdowbyć nagrodę?
Czy polska szkoła uczy kreatywności, zaangażowania i współpracy w grupie? Coraz częściej tak! Jak pokazują doświadczenia uczestników corocznego konkurs dla gimnazjalistów i licealistów „Projekt z klasą”, młodzież zarażona pomysłem potrafi realizować niezwykle ambitne projekty. Właśnie rusza kolejna edycja konkursu, do wygrania są granty edukacyjne w wysokości aż 4 tysięcy złotych!

Łączna pula nagród to 40 000 zł! Pieniądze zostaną rozdzielone między 20 grup projektowych. Szansę na wygraną ma każdy! Dotychczas z grantów przeznaczonych w konkursie powstał m.in. symulator lotów w Sierakowicach, tańczący robot humanoidalny w liceum w Kole, wystawa fotografii oczu na ogrodzeniu gimnazjum w Warszawie i mural na starym ceglanym murze w Inowrocławiu.

"Nasi laureaci co roku zaskakują nas kreatywnością i pomysłami na niestandardowe projekty edukacyjne - komentuje Agnieszka von Mallek z Wydawnictwa Nowa Era, organizatora konkursu. - W wielu z nich uczniowie wykazują się fachową wiedzą techniczną na akademickim poziomie, w innych niesamowitą wrażliwością na sztukę, otwartością na problemy lokalnej społeczności, czy chęcią poznania historii przodków" - dodaje. W ciągu pięciu lat trwania konkursu organizatorzy na stronie www.projektzklasa.pl zgromadzili blisko 2 000 szczegółowo opisanych projektów, które są inspiracją dla innych.

Konkurs cieszy się dużą popularnością także ze względu na wartości edukacyjne, jakie przynosi nauczycielom i uczniom. "Pozwala na poszerzenie wiedzy teoretycznej, ale przede wszystkim rozwija ważne kompetencje. Wymaga od ucznia kreatywności i konsekwencji w dążeniu do celu. Stawia przed nim wyzwania i kształci szereg umiejętności przydatnych w dorosłym życiu, np. umiejętność pracy w grupie, osiągania kompromisów, czy prezentacji" - komentuje Bartosz Dudek nauczyciel informatyki, koordynator projektu Robot Leonardo, zwycięzcy zeszłorocznej edycji konkursu. Jak się okazuje większość z wymienianych cech, których uczniowie uczą się podczas pracy projektem to tzw. umiejętności miękkie. Są one promowane i doceniane m.in. przez OECD, Parlament Europejski i wiele cenionych instytucji ze świata biznesu, kultury oraz edukacji.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 14.10.2015, 14:46
Źródło informacji Wydawnictwo Nowa Era
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii