Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Opoczno I Sp. z o.o., to największy krajowy producent płytek ceramicznych. Firma wchodzi w skład Grupy Kapitałowej ROVESE. Zakres umowy przewidywał zaopatrzenie we flotę wózków widłowych marki Clark zasilanych gazem CNG, oraz budowę stacji tankowania na terenie zakładu w Opocznie. Pozwala to w optymalnych warunkach osiągnąć nawet 50% oszczędności na kosztach paliwa.
"Sprzęt marki Clark bardzo dobrze sprawdził się przez ostatnie 4 lata współpracy, stąd też nasza decyzja o związaniu się na kolejne lata z firmą SURET" - mówi Krzysztof Owczarski, dyrektor ds. logistyki Grupy ROVESE.
Zaletą gazu CNG, jako paliwa, jest m.in. niska emisja CO2 do atmosfery, praca silnika cichsza nawet o 10 dB w wyniku wolniejszego spalania CNG, dłuższa żywotność napędu, większe bezpieczeństwo eksploatacyjne oraz przede wszystkim niska cena.
Długoterminowy wynajem przez SURET kilkudziesięciu wózków widłowych z instalacją CNG wraz z realizowaną w trybie stacjonarnym pełną obsługą serwisową ma w znacznym stopniu wpłynąć na obniżenie kosztów ponoszonych przez Opoczno w obszarze paliwa.
Współpraca obu Partnerów w ramach nowej umowy rozpoczęła się we wrześniu br. i potrwa przez najbliższe cztery lata. W dalszej perspektywie planowane jest rozszerzenie współpracy na inne zakłady Grupy ROVESE i obsługę nowej inwestycji.
"Mamy ambicję być jednym z wiodących graczy na rynku logistyki przemysłowej, stąd nasze propozycje muszą być adekwatne do oczekiwań Klientów, a w niektórych obszarach nawet te oczekiwania wyprzedzać" - podsumowuje Stefan Bieszczad, prezes SURET Sp. z o.o.
Więcej informacji: www.suret.com.pl
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 21.10.2014, 12:33 |
Źródło informacji | SURET Sp. z o.o |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Ruszył nabór do kolejnej rundy programu ORLEN Skylight accelerator
W ramach kolejnej edycji ORLEN Skylight accelerator na uczestników czeka ponad 20 wyzwań technologicznych i biznesowych określonych przez spółki z Grupy ORLEN. Młode technologiczne spółki mogą odpowiedzieć na wyzwania określone w ramach następujących obszarów tematycznych: cyfrowa organizacja, nowoczesna stacja i klient przyszłości, przemysł 4.0 oraz bezpieczna i innowacyjna organizacja, jak również optymalizacja energetyczna i procesowa. Nabór do programu akceleracyjnego potrwa do 17 lutego 2025.- 05.02.2025, 15:24
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: ORLEN
-
Image
XXVI edycja konkursu „Polski Produkt Przyszłości” – zgłoś innowację, która zmieni rynek
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) rozpoczęła XXVI edycję prestiżowego konkursu „Polski Produkt Przyszłości”, którego celem jest wyłonienie najbardziej przełomowych produktów i technologii o istotnym potencjale zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym. Zgłoszenia można nadsyłać do 4 marca 2025 roku. Podczas gali finałowej dowiemy się, jakie projekty już wkrótce będą zmieniać naszą rzeczywistość. Dla zwycięzców w trzech kategoriach przewidziano nagrody finansowe w wysokości 100 tys. zł, a dla wyróżnionych – 25 tys. zł.- 05.02.2025, 14:00
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PARP
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ