Pobierz materiał i Publikuj za darmo
"Rozszerzamy naszą ofertę, w tym listę par walutowych wymienianych na platformie, która obecnie jest dostępna dla wszystkich firm, bez względu na to, w jakim banku posiadają one rachunki - mówi Mirosław Boniecki, Prezes Zarządu Wspólnego Rynku. - To kolejny krok w realizacji naszej strategii, która zakłada udostępnianie przedsiębiorcom różnych możliwości wymiany walut na jednej platformie, zapewnianie im maksymalnej elastyczności oraz korzyści z wzajemnej współpracy" - dodaje.
Wspólny Rynek zapewnia dostawę walut we wszystkich bankach w Polsce, dzięki czemu klienci dodatkowo zyskują możliwość efektywnego zarządzania płynnością na rachunkach posiadanych w różnych bankach.
Na organizowanych przez Wspólny Rynek sesjach łączone są zlecenia kupna i sprzedaży eksporterów, importerów oraz animatorów. W zależności od preferencji uczestnika, może on wybrać rodzaj sesji, różniących się kursem transakcji i momentem jej realizacji.
Ostatnio firma wprowadziła możliwość wymiany walut w dowolnie wybranym przez klienta momencie, po ustalonym przez niego kursie albo po kursie innego uczestnika lub animatora Wspólnego Rynku.
Korzystający z platformy mogą także kupować i sprzedawać waluty według średniego kursu Narodowego Banku Polskiego, zaś na zlecenie klientów zainteresowanych wymianą wysokich kwot (do 10 mln EUR), firma organizuje sesje prywatne, na których wymiana odbywa się po aktualnym średnim kursie z rynku międzybankowego lub po kursie rynkowym ustalonym przez strony transakcji.
Z usług Wspólnego Rynku mogą korzystać przedsiębiorstwa oraz osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą w Polsce. Rejestracja i korzystanie z platformy są bezpłatne. Firma pobiera jedynie opłatę od przeprowadzonych transakcji, której wysokość jest uzależniona od wolumenu obrotów. Opłata transakcyjna pobierana przez Wspólny Rynek jest średnio o połowę niższa od kosztów realizacji takiej samej transakcji w banku.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 12.09.2014, 14:00 |
Źródło informacji | Wspólny Rynek |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Prezes zarządu PKO BP: do 2027 roku chcemy obsługiwać nawet 15 mln klientów PAP
Nie tyle inwestowanie w infrastrukturę czy marketing, ale jeszcze wyraźniejsze zwrócenie się ku klientowi indywidualnemu: jego potrzebom, oczekiwaniom oraz nowym przyzwyczajeniom — tak Szymon Midera, prezes zarządu największego polskiego banku, definiuje przyszły kierunek rozwoju sektora bankowości detalicznej.- 27.11.2024, 16:25
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Kongres Polska Moc Biznesu 2024: bezpieczeństwo, technologia i społeczna odpowiedzialność
Już 2 grudnia, na PGE Narodowym w Warszawie, odbędzie się Kongres Społeczno-Gospodarczy Polska Moc Biznesu 2024 - jedno z najważniejszych wydarzeń biznesowych w kraju. Kongres łączy liderów biznesu, przedstawicieli administracji publicznej, organizacji pozarządowych i środowiska naukowego, by wspólnie kreować rozwiązania wspierające gospodarkę opartą na zrównoważonym rozwoju i społecznej odpowiedzialności.- 27.11.2024, 14:16
- Kategoria: Polityka i społeczeństwo
- Źródło: Fundacja Czyste Powietrze
-
Image
Wdrożenie w urzędzie e-Doręczeń to nawet 300 tys. zł oszczędności na jednej wysyłce dokumentów PAP
Redukcja kosztów operacyjnych o 42 proc., skrócenie całego procesu z kilku tygodni do pięciu dni, wymierne korzyści dla środowiska - to efekty wprowadzenia przez gminę Piaseczno, we współpracy z Asseco, elektronicznych doręczeń w korespondencji urzędowej. Jednak nie wszędzie w Polsce cyfryzacja przebiega tak sprawnie: gotowość do przystąpienia do ogólnopolskiego systemu e-Doręczeń deklaruje zaledwie 30 proc. samorządów.- 27.11.2024, 14:00
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom