Newsletter

Wyjście z inwestycji ważnego węgierskiego start-upu

06.02.2023, 13:15aktualizacja: 06.02.2023, 13:22

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

BUDAPESZT, Węgry, 6 lutego 2023 r. /PRNewswire/ -- Hiventures, największa węgierska firma typu venture capital, sfinalizowała kolejną transakcję wyjścia z inwestycji. Podmiot Complytron oferujący usługi due dilligence z zakresu prania pieniędzy został przejęty przez angielsko-węgierską spółkę SEON, będącą najszybciej rozwijającym się podmiotem w obszarze przeciwdziałania oszustwom na świecie. Po sfinalizowaniu transakcji, na korzyść SEON, rozwiązanie opracowane przez Complytron może potencjalnie dotrzeć do nowych globalnych podmiotów finansowych, takich jak Revolut, Nubank czy Afterpay.

Coraz większa obecność osób indywidualnych i firm w sieci stwarza kolejnemu pokoleniu przestępców nowe możliwości związane z dokonywaniem nadużyć. Complytron - węgierski startup, który powstał zaledwie 4 lata temu - przeciwdziała temu trendowi za pomocą zautomatyzowanej usługi due diligence świadczonej na rzecz klientów. W 2020 r. Hiventures zainwestował w ten startup kwotę 400 tys. euro, uzyskując teraz znaczny zwrot z inwestycji.

Transakcja przejęcia oznacza również ekspansję SEON po tym, jak w kwietniu 2022 r. spółka zainwestowała kwotę 94 mln USD w akcje serii B. Połączenie rozwiązania SEON w zakresie zapobiegania oszustwom i technologii AML firmy Complytron w jedną platformę jest kolejnym ważnym krokiem w walce o ograniczenie skali przestępstw finansowych, zapewniając wsparcie sektorom takim jak fintech i e-handel w zapobieganiu działalności przestępczej za pośrednictwem ich platform.

Portfel Hiventures obejmuje obecnie prawie 450 startupów, co czyni spółkę jednym z najbardziej aktywnych inwestorów typu venture capital nie tylko w Europie Środkowo-Wschodniej, ale i na całym kontynencie. Przeprowadzona transakcja wyjścia z inwestycji jest jedną z czterech najbardziej znaczących transakcji tego typu zrealizowanych w 2022 r.

„Jesteśmy dumni z wszystkich tych transakcji, ponieważ dowodzą one, że nasza koncepcja inwestycyjna była prawidłowa, i pozytywnie weryfikują naszą działalność na rynku. Ponadto cieszymy się, że kolejne innowacyjne węgierskie rozwiązanie może sprawdzić się na arenie międzynarodowej” - podkreślił Bence Katona, dyrektor generalny Hiventures.

Hiventures

Spółka Hiventures, wchodząca w skład węgierskiej grupy MFB, jest jednym z największych podmiotów typu venture capital w Europie Środkowo-Wschodniej. Wspiera ona swoim kapitałem o wartości ponad 420 mln euro i profesjonalnymi kompetencjami cały węgierski ekosystem przedsiębiorczości, w tym innowacyjne start-upy o dużym potencjale wzrostu, tradycyjne MŚP i duże korporacje. Spółka Hiventures jest zaangażowana w działania na rzecz zrównoważonego i konkurencyjnego ekosystemu przedsiębiorczości w Europie Środkowo-Wschodniej.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej spółki.

Źródło: Hiventures Venture Capital Fund management PLC.

KONTAKT:

Szilvia Biró

e-mail: biro.szilvia@hiventures.hu 

tel.: +36202722462

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 06.02.2023, 13:15
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ