Newsletter

Wynajmij „elektryka” na testy

08.07.2021, 10:03aktualizacja: 08.07.2021, 10:07

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Stock
Stock
Zaledwie 18 proc. polskich kierowców miało okazję choć raz jeździć samochodem elektrycznym - wynika z badań Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych. Aby przekonać niezdecydowanych, Arval Service Lease Polska wprowadza m.in. możliwość próbnego najmu pojazdów elektrycznych. Usługa Try & Love it to jeden z elementów Arval GO ELECTRIC, nowego zestawu rozwiązań, które mają ułatwić firmom przejście na pojazdy zeroemisyjne we flotach.

Testowy wynajem samochodu elektrycznego w Arval możliwy jest na okres od jednego do trzech miesięcy, a jego cena zaczyna się od 1599 zł netto miesięcznie. Po zakończeniu umowy na okres próbny użytkownik podejmuje decyzję o zwrocie samochodu lub zamówieniu nowego elektryka w ramach wynajmu długoterminowego.

Jedną z barier zakupowych dla aut elektrycznych jest nadal mała liczba stacji ładowania (wskazało na nią aż 58 proc. respondentów ostatniego Barometru Flotowego). Stąd w ramach Arval GO ELECTRIC można wynająć auto wraz z ładowarką i jej instalacją, a także korzystać z karty GreenWay ułatwiającej ładowanie baterii pojazdu na trasie.

„Uruchomiliśmy możliwość wynajmu auta elektrycznego w pakiecie ze stacją ładowania. Oferta obejmuje audyt instalacji elektrycznej, zakup urządzenia, instalację, uruchomienie oraz roczny pakiet serwisowy” - wyjaśnił Rafał Tarnacki, Product & Innovations Manager w Arval Service Lease Polska.

Karta GreenWay uprawnia z kolei do ładowania energii na wszystkich 260 stacjach sieci w całej Polsce oraz stacjach partnerskich na terenie Europy. Kierowca autoryzuje ładowanie za pomocą karty RFID lub aplikacji, a samo rozwiązanie umożliwia bezgotówkowe rozliczanie się za pobraną energię w ramach comiesięcznej faktury od Arval.

Firma odpowiada również na obawy swoich klientów związane z autami elektrycznymi podczas dłuższych wyjazdów. Oferuje im korzystanie przez cztery tygodnie w roku z zastępczego samochodu z silnikiem spalinowym tej samej klasy, co użytkowane auto elektryczne. Koszt usługi będzie wliczony w miesięczną ratę wynajmu „elektryka” w Arval.

„Staramy się maksymalnie ułatwiać firmom i ich pracownikom przejście na ekologiczne napędy, ponieważ wiemy, że taka transformacja flot rodzi wiele pytań i obaw. Nowe usługi likwidują część barier wymienianych najczęściej przez naszych klientów" - stwierdził Robert Antczak, dyrektor generalny Arval Service Lease Polska.

Firma zapowiada też, że wkrótce raty za wynajem samochodów elektrycznych mogą być niższe. Arval będzie uwzględniać w rozliczeniach z klientami dopłaty dla posiadaczy samochodów elektrycznych z programu „Mój Elektryk”, realizowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW).

Program jest skierowany do wszystkich kategorii odbiorców. Od 12 lipca wnioski o dotacje na zakup pojazdów mogą składać osoby fizyczne, a następnie - w ciągu kilku tygodni - taką możliwość otrzymają przedsiębiorcy, samorządy i inne instytucje. Równolegle będą uruchamiane dotacje do leasingu, w tym także wynajmu długoterminowego.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 08.07.2021, 10:03
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ