Newsletter

Wyniki badań klinicznych wykazały skuteczność opatrunków AQUACEL™ Ag+ wykorzystujących technologię niszczącą biofilm

02.06.2014, 11:29aktualizacja: 02.06.2014, 11:29

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Pierwsza nagroda w przeglądzie plakatów na międzynarodowym sympozjum poświęconym problematyce leczenia ran.

GREENSBORO, Karolina Północna, 30 maja 2014 r. /PRNewswire/ - przeprowadzone niedawno badania kliniczne potwierdziły wyniki poprzednich badań in-vitro dotyczących właściwości leczniczych nowych opatrunków AQUACEL™ Ag+ opracowanych przez firmę ConvaTec. Przełomowe opatrunki wykorzystujące technologię niszczącą biofilm zostały w tym roku wprowadzone na rynki państw UE oraz w Kanadzie, Hong Kongu i Malezji. Niedawno przeprowadzone badania kliniczne potwierdzające testy laboratoryjne na doświadczalnych modelach biofilmu wykazały, że opatrunki AQUACEL™ Ag+ stanowią cenny wkład w dziedzinie leczenia ran, rozwiązując problem objawów zakażeń i znacznie zmniejszając rozmiary ran.

W prospektywnym wieloośrodkowym badaniu oceniano zastosowanie opatrunków AQUACEL™ Ag+ na grupie 42 pacjentów cierpiących na przewlekłe owrzodzenia kończyn dolnych - przez okres czterech tygodni, po którym przez następne 4 tygodnie stosowano standardowe opatrunki AQUACEL™. W momencie rozpoczęcia badań wszystkie rany badanych pacjentów wykazywały kliniczne objawy zakażenia; u 32 badanych osób wykryto 3 do 4 objawów zakażenia, a u 10 osób potwierdzono wystąpienie zakażenia klinicznego.

W przypadku ran z trzema lub czterema objawami zakażenia po ośmiu tygodniach stosowania opatrunków wyniki wykazały zmniejszenie rozmiarów rany o średnio 54%. Jeżeli chodzi o podzbiór ran ze stwierdzonym zakażeniem klinicznym, rozmiary ran uległy jeszcze znaczniejszemu zmniejszeniu - średnio o 70%.

Wyniki badań zostały przedstawione przez dr. Macieja Sopatę, chirurga i prezesa Polskiego Towarzystwa Leczenia Ran na plakacie pt. „Kliniczne dowody skuteczności nowej generacji opatrunków antybakteryjnych” na Międzynarodowym sympozjum leczenia ran i blizn, które odbyło się w Dubaju.

Komisja złożona z wybitnych naukowców i lekarzy przyznała plakatowi pierwsze miejsce wśród plakatów prezentowanych podczas sympozjum.

Na plakacie znalazły się również wyniki ewaluacji wyrobu przeprowadzonych w różnych krajach europejskich oraz w Kanadzie na pacjentach z długo utrzymującymi się przewlekłymi ranami. W 217 ewaluacjach średni wskaźnik gojenia się ran wynosił 70% (po upływie średnio 3,7 tygodnia leczenia).

"Badania kliniczne i ewaluacje wyrobu wyraźnie pokazują skuteczność opatrunków AQUACEL™ Ag+ pod kątem niszczenia biofilmu oraz w usprawnianiu leczenia zakażeń oraz polepszania wyników leczenia - powiedział Phil Bowler, wiceprzewodniczący działu ds. badań naukowych i technologii firmy ConvaTec. - Bardzo cieszą nas nowe wyniki badań i reakcja środowisk naukowych. Opatrunki AQUACEL™ Ag+ nie tylko przyśpieszają leczenie, ale mogą one również pomóc szpitalom i innym płatnikom obniżyć łączny koszt opieki zdrowotnej".

Połączenie dwóch skutecznych technologii mające na celu pokonanie podstawowych barier w leczeniu ran

Nowe opatrunki AQUACEL™ Ag+ łączą w sobie opracowaną przez ConvaTec technologię absorpcji wycieku Hydrofiber™ z technologią Ag+ - jedyną w swoim rodzaju formułę niszczącą biofilm i zwalczającą bakterie powodujące zakażenia w opatrunkach*. Połączenie tych dwóch technologii zapewnia niezwykłą skuteczność w pokonywaniu głównych przeszkód w procesie leczenia ran: nadmiernego wycieku, zakażenia i biofilmu.

Biofilm tworzy się, kiedy kultury bakterii wydzielają warstwę śluzu, która ma je chronić. Powstaje ona w przypadku większości podobnych zakażeń, jest trudna do usunięcia, odbudowuje się w szybkim tempie i stanowi główny problem w leczeniu ran.

"Przeszliśmy daleką drogę w ograniczaniu nadmiernego wycieku i leczeniu zakażeń dzięki opracowanej przez nas technologii Hydrofiber™ - powiedział Bowler. - Badania na pacjentach pokazały ostatnio, że dzięki połączeniu z technologią niszczenia biofilmu, opatrunki AQUACEL™ Ag+ pomagają specjalistom w zakresie leczenia ran wznieść się na zupełnie nowy poziom".

Rodzina opatrunków AQUACEL®Ag+, obejmuje AQUACEL®Ag+ Extra i AQUACEL® Ag+ w postaci paska do zaopatrywania ran tunelowych.

ConvaTec

ConvaTec to światowy lider na rynku wyrobów i technologii medycznych w zakresie leczenia ran, opieki stomijnej, pielęgnacji skóry okolic narażonych na działanie kału i moczu, intensywnej terapii oraz urządzeń infuzyjnych. Nasze produkty zapewniają pacjentom szerokie spektrum klinicznych i ekonomicznych korzyści, obejmujących m.in. zapobieganie zakażeniom i ochronę zagrożonej skóry, a także poprawiają rezultaty leczenia, w wyniku czego obniżają się koszty terapii. ConvaTec zatrudnia ponad 8000 osób w 11 fabrykach w 8 krajach i prowadzi działalność w ponad 100 krajach. Naszym właścicielem są fundusze Nordic Capital i Avista Capital Partners. Więcej informacji na stronie www.convatec.com.

* Jak wykazano na podstawie badań in vitro.

®/™ są znakami towarowymi ConvaTec Inc.

AQUACEL i Hydrofiber są znakami towarowymi zarejestrowanymi w Stanach Zjednoczonych

© 2014 ConvaTec Inc.

AP-014492-MM

Źródło: ConvaTec

KONTAKT:

Punnie Donohue

ConvaTec

tel. +1-908-904-2151

e-mail: punnie.donohue@convatec.com

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 02.06.2014, 11:29
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ