Newsletter

Biznes i finanse

Wystarczy nie kraść. VAT na debacie w PAP

05.06.2017, 12:58aktualizacja: 05.06.2017, 12:58

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

"Wystarczy nie kraść, czyli jak dobrze żyć z polskim fiskusem" - pod takim tytułem odbędzie się w czwartek 8 czerwca debata w Centrum Prasowym PAP. Zapowiedzieli w niej udział m.in. przedstawiciele Ministerstwa Finansów, Pracodawców RP, Krajowej Izby Doradców Podatkowych oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Początek o 10:00.

W agendzie debaty przewidziano dyskusję o VAT jako kluczowym problemie polskiego systemu podatkowego, przestępczych karuzelach podatkowych, zasadach i skutkach wykreślania z rejestru podatników VAT, możliwościach weryfikowania przez przedsiębiorców rzetelności kontrahentów, a także o skutkach uszczelniania systemu VAT poprzez tzw. odwrotne obciążenie (reverse charge) i planowane wprowadzenie od 2018 roku na zasadzie dobrowolności "podzielonej płatności" (ang. split payment).

Zaproszenie do udziału w dyskusji przyjęli Wojciech Śliż - dyrektor Departamentu Podatku od towarów i Usług w MF, Tomasz Strąk - wicedyrektor Departamentu Administracji Podatkowej w MF, Robert Oliwa - przewodniczący Komitetu Podatkowego Pracodawców RP, Dariusz M. Malinowski - wiceprzewodniczący Krajowej Rady Doradców Podatkowych, dr Mariusz Cieśla - skarbnik KRDP oraz prof. SGH, dr hab. Dominik Gajewski - kierownik Centrum Analiz i Studiów Podatkowych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Debata "Wystarczy nie kraść, czyli jak dobrze żyć z polskim fiskusem" ma charakter zamknięty. Transmisja online wydarzenia dostępna będzie na stronach: www.pap.pl i www.centrumprasowe.pap.pl.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 05.06.2017, 12:58
Źródło informacji Centrum Prasowe PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ