Pobierz materiał i Publikuj za darmo
W agendzie debaty przewidziano dyskusję o VAT jako kluczowym problemie polskiego systemu podatkowego, przestępczych karuzelach podatkowych, zasadach i skutkach wykreślania z rejestru podatników VAT, możliwościach weryfikowania przez przedsiębiorców rzetelności kontrahentów, a także o skutkach uszczelniania systemu VAT poprzez tzw. odwrotne obciążenie (reverse charge) i planowane wprowadzenie od 2018 roku na zasadzie dobrowolności "podzielonej płatności" (ang. split payment).
Zaproszenie do udziału w dyskusji przyjęli Wojciech Śliż - dyrektor Departamentu Podatku od towarów i Usług w MF, Tomasz Strąk - wicedyrektor Departamentu Administracji Podatkowej w MF, Robert Oliwa - przewodniczący Komitetu Podatkowego Pracodawców RP, Dariusz M. Malinowski - wiceprzewodniczący Krajowej Rady Doradców Podatkowych, dr Mariusz Cieśla - skarbnik KRDP oraz prof. SGH, dr hab. Dominik Gajewski - kierownik Centrum Analiz i Studiów Podatkowych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.
Debata "Wystarczy nie kraść, czyli jak dobrze żyć z polskim fiskusem" ma charakter zamknięty. Transmisja online wydarzenia dostępna będzie na stronach: www.pap.pl i www.centrumprasowe.pap.pl.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
POBIERZ ZAŁĄCZNIKI
Data publikacji | 05.06.2017, 12:58 |
Źródło informacji | Centrum Prasowe PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
Zmiany w instytucjach publicznych powinny poprawiać jakość ich pracy na rzecz obywateli PAP
Przygotowanie do zmiany jest bardziej kluczowe od samej zmiany. W każdym procesie zmian ważną rolę odgrywają liderzy, którzy potrafią zachować równowagę między tym co musi się zmienić a tym co powinno zapewnić stabilność organizacji i bezpieczeństwo psychologiczne pracowników. Wszyscy interesariusze powinni mieć także świadomość, że każdy zespół ma określoną wydolność a pozytywne rezultaty zmian już w prowadzonych ułatwią wprowadzenie kolejnych. To tylko część wniosków z seminarium ZUSLab „Zarządzanie zmianą przez instytucje publiczne” które obyło się w Centrali ZUS w Warszawie.- 14.05.2025, 10:27
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ