Newsletter

Biznes i finanse

Wzbogacona żywność na zamówienie ONZ

10.11.2021, 12:23aktualizacja: 10.11.2021, 12:27

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

W ramach umów między przedsiębiorstwami a administracją publiczną (B2G) WFP i IFRC otrzymają wzbogaconą żywność na bazie koreańskiego ryżu.

SEUL, Korea Południowa, 10 listopada 2021 r. /PRNewswire/ -- BSR Korea podało, że niedawno wybrano najlepszych producentów żywności, którzy w ramach planowanego zamówienia B2G dla WFP (Światowego Programu Żywnościowego) i/lub IFRC (Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca) dostarczą pomoc humanitarną w postaci wzbogaconej żywności. Wśród przekazanej pomocy żywnościowej znajdą się produkty zatwierdzone przez koreańskie Ministerstwo Rolnictwa, Żywości i Rozwoju Wsi (MAFRA), a przede wszystkim najnowsze produkty na bazie ryżu.

Produkty zostaną przekazane w formie wzbogaconych batonów zbożowych, owsianki oraz kaszek i kiełków premium. W przeciwieństwie do tradycyjnych produktów opartych na pszenicy, głównym składnikiem nowych produktów jest wysokiej jakości koreański ryż. Ponadto, opracowuje się inne linie wzbogaconych produktów, wśród których znajdują się certyfikowane przez GAIN i spełniające normy międzynarodowe składniki wzbogacone o zestaw witamin i minerałów. W związku z tym wzrasta prawdopodobieństwo, że Korea przekaże organizacjom międzynarodowym wysokiej jakości wzbogaconą żywność.

Przed rozpoczęciem produkcji nowych wyrobów eksperci z WFP oraz przedstawiciele MAFRA, koreańskiej korporacji handlującej produktami rolnymi, rybnymi i spożywczymi - Korea Agro-Fisheries and Food Trade Corporation (aT), przeprowadzili kontrolę w zakładzie produkcyjnym i odbyli posiedzenie, na którym przeanalizowano zamówienie WFP. Była to pierwsza wizyta przedstawicieli WFP w Korei dotycząca projektu żywnościowego.

1 listopada 2021 r. przedstawiciele IFRC, koreańskiego przedstawicielstwa WFP, korporacji aT trade, koreańskiego Czerwonego Krzyża, koreańskiego Instytutu Analizy Zamówień (KIP), BSR Korea (głównego wykonawcy zamówienia B2G) oraz wybranych producentów żywności uczestniczyli w pierwszej w historii Korei międzynarodowej konferencji poświęconej pomocy humanitarnej w postaci wzbogaconej żywności, która odbyła się w hotelu Seoul Westin Josun. Na konferencji przedstawiciele IFRC i WFP przekazali wyrazy wsparcia dla idei opracowania nowej pomocy żywnościowej opartej na białku owadzim i koreańskim ryżu, która mogłaby trafić do uchodźców i ofiar światowego kryzysu żywnościowego. Ponadto, przedstawiciele IFRC i WFP przeprowadzili seminarium, podczas którego omówiono procedury składania zamówień i realizacji dostaw pomocy żywnościowej do organizacji międzynarodowych, w tym metody rejestrowania przetargów. Nowe artykuły żywnościowe zostaną przedstawione działowi ds. żywności i zaplanowane zostaną kolejne spotkania.

Najlepsi producenci żywności wybrani przez MAFRA, między innymi Soul Nature Food, uzyskali wszystkie międzynarodowe certyfikaty bezpieczeństwa żywności spełniające najostrzejsze normy, takie jak: FSSC22000, HACCP i GMP. Oprócz przestrzegania norm dotyczących zamówień dla organizacji międzynarodowych spółki te posiadają długoletnie doświadczenie w zakresie eksportu międzynarodowego i znaczne osiągnięcia w obszarze badań i rozwoju.

W przyszłości BSR Korea oraz koreańscy producenci żywności planują zwiększenie udziału w międzynarodowym rynku zamówień, w tym zamówień na rzecz takich organizacji międzynarodowych jak WFP i ONZ, poprzez opracowanie nowych produktów spełniających potrzeby tych organizacji i aktywny marketing.

Źródło: BSR Korea

KONTAKT:

BSR Korea

tel. +82-42-476-2977

e-mail: koreabsr@gmail.com

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 10.11.2021, 12:23
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ