Newsletter

XCMG zrealizowała dostawę 100 ciężarówek na wodór dla Mengxi Zhenghe Group

29.12.2022, 14:42aktualizacja: 29.12.2022, 14:46

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/XCMG
PR Newswire/XCMG

XUZHOU, Chiny, 29 grudnia 2022 r. /PRNewswire/ -- Firma XCMG, jeden z trzech największych na świecie producentów maszyn budowlanych, zrealizowała dostawę 100 ciężarówek napędzanych wodorem dla Mengxi Zhenghe Group na potrzeby prowadzonej budowy kopalni w okolicach Ordos w chińskim regionie autonomicznym Mongolii Wewnętrznej. Dostawa zrealizowana została w ramach złożonego przez Sino-Synergy Hydrogen Energy Technology („Sino-Synergy”) zamówienia na tysiąc sztuk tego typu sprzętu.

Wszystkie trzy firmy wspólnie zorganizowały w Xuzhou ceremonię z tej okazji. W ramach strategicznej współpracy z Sino-Synery – jednym z największych w Chinach producentów wodorowych ogniw paliwowych, który utworzył szereg spółek zajmujących czołowe miejsce pod względem uprzemysłowienia, skali i udziału w rynku – XCMG dostarczy do 2025 r. łącznie ponad 1 tys. ciężarówek na wodór. Transakcja ta stanowi kluczowy element dążeń XCMG do umocnienia pozycji wyznaczającego standardy lidera chińskiej branży ekologicznego transportu bazującego na wodorze.

„Jesteśmy przekonani, że napędzane wodorem ciężarówki XCMG zapewnią bezpieczny, wydajny, ekonomiczny i niskoemisyjny transport na terenie większości kopalni – powiedział Luo Dong, zastępca dyrektora generalnego Mengxi Zhenghe Group, czyli klienta końcowego w omawianej transakcji. – Jest to już kolejne duże zamówienie na tego typu ciężarówki produkowane przez firmę XCMG”.

Produkowane przez XCMG ciężarówki na wodór wyróżniają się mocą użyteczną na poziomie 110 kW i wyposażone są w półautomatyczną skrzynię biegów. Pojazdy posiadają imponujący zasięg ponad 450 km oraz skonstruowany przez XCMG silnik o wydajności przekraczającej aż 97%. Tysiące godzin testów sprzętu i oprogramowania potwierdziły przystosowanie pojazdów i ich elementów do pracy w skrajnie niskich temperaturach przy znacznych nachyleniach terenu, jakie występują na terenie kopalni.

Jak wynika z obliczeń operacyjnych, wykorzystanie 100 tego typu pojazdów napędzanych wodorem w wymiarze 50 tys. km rocznie pozwoli zredukować emisję CO2 o 7950 ton w stosunku do pojazdów benzynowych, przynosząc korzyści zarówno ekonomiczne, jak i społeczne.

Pierwsza ciężarówka na wodór firmy XCMG trafiła na rynek w 2020 r., będąc wyrazem pionierskich dążeń XCMG w obszarze zastosowania energii wodoru. W ciągu ostatnich dwóch lat obie strony transakcji ściśle ze sobą współpracowały, wprowadzając do sprzedaży serię napędzanych wodorem samochodów ciężarowych, które odznaczają się „zastosowaniem wiodącej technologii i niezniszczalnością”, a tym samym idealnie sprawdzają się w górnictwie.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej XCMG http://en.xcmg.com/en-ap/ lub profilach społecznościowych firmy na Facebooku, Twitterze, LinkedIn, YouTube, Instagramie i TikToku.

Zdjęcie – https://mma.prnewswire.com/media/1975175/WechatIMG8626.jpg

Źródło: XCMG

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 29.12.2022, 14:42
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ