Newsletter

XIII Międzynarodowe Forum Inwestycji Infrastrukturalnych i Budownictwa w Makau zwraca uwagę na istotną rolę Inicjatywy Pasa i Drogi w rozwoju infrastruktury międzynarodowej

30.09.2022, 14:36aktualizacja: 30.09.2022, 14:42

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

China International Contractors Association
China International Contractors Association

MAKAU, 30 września 2022 r. /PRNewswire/ -- W dniu 28 września w Makau otwarto XIII Międzynarodowe Forum Inwestycji Infrastrukturalnych i Budownictwa (dalej: „IIICF” lub „Forum”), zorganizowane wspólnie przez Chińskie Międzynarodowe Stowarzyszenie Wykonawców oraz Instytut Promocji Handlu i Inwestycji w Makau. Otwarcie tegorocznego IIICF, które jest największym i najbardziej wpływowym forum tego typu na świecie, przyciągnęło wiele ważnych osobistości ze społeczności międzynarodowej zajmujących się inwestycjami infrastrukturalnymi i budownictwem. Na ceremonii otwarcia obecni byli: Ho Iat Seng, który stoi na czele Specjalnego Regionu Administracyjnego Makau (SAR Makau); Zheng Xincong, dyrektor Biura Łącznikowego Centralnego Rządu Ludowego w SAR Makau; Liu Xianfa, komisarz Ministerstwa Spraw Zagranicznych Chińskiej Republiki Ludowej w SAR Makau; Wong Sio Chak, sekretarz ds. bezpieczeństwa w SAR Makau; a także szefowie międzynarodowych kontrahentów i instytucji finansowych.

Forum, którego hasło przewodnie brzmi: „Budowanie infrastruktury o wysokim standardzie, zrównoważonej i skoncentrowanej na ludziach”, zgromadziło ponad 1,3 tys. gości z ponad 600 instytucji, w tym przedstawicieli kadry kierowniczej wyższego szczebla z 20 instytucji finansowych, czołowych liderów z ponad 70 przedsiębiorstw notowanych na liście 250 najlepszych międzynarodowych wykonawców ENR, a także decydentów z największych przedsiębiorstw przemysłowych i dostawców z całego świata. Koncentrując się na możliwościach i wyzwaniach w obszarze międzynarodowej współpracy infrastrukturalnej w erze post-pandemicznej, uczestnicy Forum będą dążyć do wypracowania szerokiego konsensusu i skonsolidowania współpracy międzynarodowej w celu ułatwienia realizacji projektów zielonej infrastruktury na całym świecie.

Jako jeden z najważniejszych punktów wydarzenia, podczas Forum przedstawiono Wskaźnik Rozwoju Infrastruktury Pasa i Drogi za rok 2022 oraz raport dotyczący Wskaźnika Rozwoju Infrastruktury Pasa i Drogi za ten rok. Omówiono w nim, dlaczego Inicjatywa Pasa i Drogi (ang. Belt and Road Initiative; BRI) odegrała ważną rolę w międzynarodowych inwestycjach infrastrukturalnych i projektach budowlanych.

Podczas Forum Chińskie Międzynarodowe Stowarzyszenie Wykonawców (CHINCA) przedstawiło „Mechanizm promocji międzynarodowej zrównoważonej infrastruktury” we współpracy z Azjatyckim Bankiem Inwestycji Infrastrukturalnych (AIIB), Programem Środowiskowym ONZ (UNEP), Niemiecką Agencją Współpracy Międzynarodowej (GIZ) i Światowym Funduszem na rzecz Przyrody (WWF), w ramach wspólnych dążeń do promowania zróżnicowanego, integracyjnego, zielonego, niskoemisyjnego i odpornego na zmiany klimatyczne rozwoju zrównoważonej infrastruktury.

„W erze postpandemicznej kraje będą musiały zmierzyć się z wyjątkowymi wyzwaniami, dlatego podkreślono znaczenie społeczności międzynarodowej, która powinna zjednoczyć się w celu inwestowania w infrastrukturę i budownictwo, aby napędzić wzrost gospodarczy i rozwój oraz poprawić warunki życia ludzi” ‒ powiedział Fang Qiuchen, prezes CHINCA.

Więcej informacji o Forum można znaleźć na stronie: http://en.iiicf.org/.

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/1910789/1.jpg

Źródło: China International Contractors Association

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 30.09.2022, 14:36
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.