Newsletter

Xsolla wprowadza Xsolla Wallet, zapewniając programistom i twórcom dostęp do wbudowanych rozwiązań finansowych i umożliwiając natychmiastowe zyski

08.03.2024, 16:28aktualizacja: 08.03.2024, 16:31

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Business Wire/Xsolla
Business Wire/Xsolla
Oto nowa era uproszczonych i elastycznych narzędzi służących do uzyskiwania korzyści pieniężnych i poboru płatności we wszystkich obszarach gospodarki kreatywnej.

LOS ANGELES--(BUSINESS WIRE)-- Xsolla, globalna firma prowadząca działalność w obszarze handlu grami wideo, ogłasza wprowadzenie rozwiązania Xsolla Wallet, podkreślając swoje zobowiązanie na rzecz wspierania globalnej gospodarki kreatywnej w sektorze gier wideo. Firma dąży do zapewnienia równego dostępu programistom, twórcom i wszystkim innym podmiotom uczestniczącym w gospodarce kreatywnej do wbudowanych rozwiązań finansowych przeznaczonych dla branży gier wideo.

Ta informacja prasowa zawiera multimedia. Pełna treść informacji prasowej znajduje się tutaj: https://www.businesswire.com/news/home/20240307165645/pl/.

Xsolla Wallet to przełomowe rozwiązanie, które dostarcza wbudowane opcje finansowe zaprojektowane specjalnie dla programistów i twórców. Inicjatywa pomaga programistom sprostać wyzwaniom związanym z pracą zarobkową i angażowaniem odbiorców oraz umożliwia uproszczenie procesu dostarczania atrakcyjnych zachęt motywacyjnych twórcom. Rozwiązanie zwiększa efektywność i bezpośredniość doświadczeń związanych z otrzymywaniem i dokonywaniem płatności przy zapewnieniu zgodności z przepisami na całym świecie.

Uznając złożony charakter zarządzania skutecznymi globalnymi programami dla twórców, Xsolla zamierza pomóc im w ograniczeniu napotykanych problemów, umożliwiając programistom koncentrację na ich kluczowym zadaniu, jakim jest opracowywanie angażujących doświadczeń dla graczy.

Dla programistów: Xsolla Wallet umożliwia uproszczenie dostępu do wbudowanych usług finansowych i usprawnienie procesów wdrażania i zapewniania zgodności dzięki integracji tych kluczowych aspektów w kontach portfeli twórców.

- Uproszczenie zachęt dla twórców: jako rozwiązanie zaprojektowane z myślą o uproszczeniu złożoności związanej z zarządzaniem programami dla twórców, Xsolla Wallet umożiwia programistom zapewnienie twórcom z różnych regionów atrakcyjnych zarobków zgodnie z obowiązującymi przepisami.

- Ograniczenie obciążeń związanych z przestrzeganiem przepisów: dzięki integracji usług KYC (Know Your Customer, zbiór informacji o kliencie) i ankiety podatkowej Xsolla Wallet znacznie ogranicza złożoność związaną z przestrzeganiem przepisów na całym świecie, umożliwiając programistom koncentrację na innowacjach zamiast na zadaniach o charakterze administracyjnym.

- Szybsze oddziaływanie o szerszym zasięgu: dzięki wykorzystaniu szerokiego zasięgu ekosystemu Xsolla dla graczy programiści mogą korzystać z sieci Xsolla Partner Network (XPN) w celu pozyskiwania twórców i influencerów, zarządzania nimi oraz oferowania im zachęt motywacyjnych.

Dla twórców: Xsolla Wallet umożliwia twórcom i influencerom uiszczanie i pobieranie płatności oraz zarządzanie uzyskiwanymi zarobkami, przekształcając tym samym opracowywane materiały kreatywne w realne źródła dochodów.

- Dokonywanie płatności: twórcy zyskują bezpośredni, natychmiastowy i wygodny sposób dokonywania płatności za pomocą Xsolla Mastercard.

- Otrzymywanie płatności: twórcy mogą wybrać błyskawiczną wirtualną kartę Xsolla Mastercard lub inne metody płatnicze, aby zyskać prosty i bezpośredni dostęp do generowanych zarobków.

- Zarządzanie przychodami: twórcy mają możliwość łatwej integracji zysków otrzymywanych z różnych platform. Dzięki temu mogą wykorzystać Xsolla Wallet do zarządzania różnymi strumieniami dochodów, od sprzedaży artykułów promocyjnych po finansowanie społecznościowe.

„Dzięki połączeniu naszej wiedzy fachowej z wbudowaną funkcją finansową Xsolla Wallet umożliwiamy spotkanie programistów i twórców w niezrównanym ekosystemie finansowym dostosowanym do branży gier wideo - wskazał David Stelzer, prezes Xsolla. - Pragniemy zapewnić równe szanse wszystkim programistom, twórcom i influencerom, aby każdy z nich mógł zyskać szybki i bezpieczny dostęp do sposobów generowania dochodów z pracy wykonywanej w globalnej gospodarce kreatywnej.

„Jako wieloletni partner społeczności graczy, Mastercard z entuzjazmem kontynuuje współpracę z Xsolla, zapewniając wybór i korzyści zarówno twórcom, jak i programistom, dzięki wdrożeniu karty Xsolla Mastercard - powiedziała Sherri Haymond, wiceprezes wykonawcza ds. globalnych partnerstw cyfrowych w Mastercard. - Razem dostarczamy wygodne i bezproblemowe opcje płatnicze, które wzbogacają zestawy narzędzi dostępne dla programistów o kolejne rozwiązania, pomagają rozwiązać wyzwania stojące przed twórcami i wspierają włączającą społeczność dla wszystkich graczy”.

Xsolla Wallet stanowi kluczowy element nowego pakietu narzędzi wzmacniających pozycję programistów i twórców. Jest to odzwierciedlenie zaangażowania Xsolla na rzecz opracowywania rozwiązań wychodzących naprzeciw bezpośrednim potrzebom twórców materiałów oraz sprzyjających tworzeniu bardziej wspierającego i produktywnego środowiska dla ich kreatywnej działalności w drodze partnerstwa w zakresie wbudowanych rozwiązań finansowych z Paysafe oraz partnerstwa w zakresie karty dla twórców z Mastercard.

„Mamy przyjemność wzmocnić partnerstwo z firmą Xsolla, aby dostarczać dodatkowych korzyści klientom, wykraczając poza ich oczekiwania poprzez udostępnienie naszych rozwiązań płatniczych, a w ten sposób wzbogacając doświadczenia graczy na całym świecie podczas gier i dokonywania płatności - powiedział Aaron Gale, wiceprezes ds. sprzedaży i zarządzania klientami z sektora gier wideo w PaySafe. - Każde doświadczenie gracza zaczyna się od płatności, a my staramy się włączyć te transakcje do całokształtu doświadczeń, by spotęgować pozytywne wrażenia, sprzyjając zaangażowaniu i lojalności klientów”.

Więcej informacji na temat Xsolla Wallet można znaleźć na stronie: xsolla.pro/wallet.

Xsolla

Xsolla to globalna firma zajmująca się handlem grami wideo, posiadająca solidny i wydajny zestaw narzędzi i usług zaprojektowanych specjalnie dla branży gier wideo. Od założenia w 2005 roku Xsolla pomogła tysiącom twórców i wydawców gier różnej wielkości finansować, promować, uruchamiać i zarabiać na swoich grach na całym świecie i na wielu platformach. Misją Xsolla, innowacyjnego lidera handlu grami, jest rozwiązywanie nieodłącznych problemów związanych z globalną dystrybucją, marketingiem i monetyzacją, aby pomóc partnerom dotrzeć do większej liczby obszarów geograficznych, generować większe przychody i budować relacje z graczami na całym świecie. Firma posiada siedzibę główną i jest zarejestrowana w Los Angeles (Kalifornia) oraz posiada biura w Londynie, Berlinie, Seulu, Pekinie, Kuala Lumpur, Tokio i innych miastach na całym świecie. Xsolla obsługuje główne tytuły gier, takie jak „Valve”, „Twitch”, „Roblox”, „Epic Games”, „Take-Two”, „KRAFTON”, „Nexters”, „NetEase”, „Playstudios”, „Playrix”, „miHoYo” i inne.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: xsolla.com.

Paysafe

Paysafe Limited („Paysafe”) (NYSE: PSFE) (PSFE.WS) to wiodąca platforma płatnicza o wieloletnim doświadczeniu w obsłudze sprzedawców i konsumentów z sektorów rozrywki na całym świecie. Jej głównym celem jest umożliwienie kontaktów przedsiębiorstw i klientów oraz bezproblemowego zawierania transakcji z wykorzystaniem wiodących w branży funkcji związanych z przetwarzaniem płatności, cyfrowym portfelem i internetowymi rozwiązaniami płatniczymi. Wykorzystując ponad 20-letnie doświadczenie w dziedzinie płatności internetowych, ciesząc się rocznym wolumenem transakcji o wartości ponad 130 mld USD według danych za 2022 r. i personelem liczącym ok. 3300 pracowników w ponad 12 krajach, Paysafe łączy przedsiębiorstwa i klientów w ramach ponad 100 rodzajów płatności dokonywanych w ponad 40 walutach na całym świecie. Rozwiązania Paysafe oferowane za pośrednictwem zintegrowanej platformy są ukierunkowane na realizację transakcji inicjowanych za pomocą urządzeń mobilnych, analizy w czasie rzeczywistym oraz konwergencję płatności fizycznych i internetowych. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.paysafe.com.

Wersja źródłowa dostępna na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20240307165645/pl/.

Źródło: Xsolla

KONTAKT:

Derrick Stembridge

globalny dyrektor ds. public relations

Xsolla

e-mail: d.stembridge@xsolla.com

Źródło informacji: Business Wire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 08.03.2024, 16:28
Źródło informacji Business Wire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ