Newsletter

Yutong Bus odbiera prestiżową nagrodę podczas Busworld Europe 2023

10.10.2023, 16:23aktualizacja: 10.10.2023, 16:28

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/ Yutong Bus
PR Newswire/ Yutong Bus

BRUKSELA, 10 października 2023 /PRNewswire/ -- Yutong Bus („Yutong”, SHA: 600066), wiodący globalny producent autobusów elektrycznych, zrobił furorę podczas niedawnego wydarzenia Busworld Europe 2023 w Brukseli, prezentując cztery ultranowoczesne modele autobusów elektrycznych wraz z najnowszą technologią YEA. W uznaniu za zaangażowanie na rzecz zrównoważonego rozwoju ekologicznego firma Yutong została również uhonorowana prestiżowym wyróżnieniem Busworld Design and Ecology Award.

Prezentacja Yutong składała się z czterech modeli, a mianowicie światowej klasy piętrowego autobusu turystycznego U11DD, 18-metrowego autobusu U18 o dużej pojemności, busa elektrycznego E7S oraz luksusowego 15-metrowego autobusu T15E. Warto zauważyć, że model T15E firmy Yutong jest jedynym w pełni elektrycznym autobusem szybkobieżnym, który otrzymał nagrodę na wystawie, co potwierdza wiodącą pozycję firmy pod względem innowacji w dziedzinie mobilności elektrycznej.

Motyw przewodni wydarzenia - „Think Eco, Move Green” - ściśle współgra z ofertą Yutong i prośrodowiskowymi ambicjami firmy.

  • Luksusowy 15-metrowy, w pełni elektryczny autobus T15E wyróżnia się tym, że ma wydajny silnik synchroniczny z magnesem trwałym i najnowszej generacji system zarządzania akumulatorem (BMS), dzięki czemu oferuje duży zasięg, przestrzeń i bezpieczną obsługę. Pojazd ten może pochwalić się imponującym zasięgiem na poziomie 550 km, co czyni go idealnym środkiem transportu na trasy dalekobieżne.
  • 18-metrowy autobus elektryczny U18 o dużej pojemności oferuje niezrównaną maksymalną pojemność do 120 pasażerów. Dzięki akumulatorowi o pojemności 563 kWh U18 zapewnia zasięg ponad 500 km w systemie SORT 2. Solidna platforma monitoringowa nieustannie gromadzi dane na temat działania pojazdu i warunków drogowych, wydając wczesne ostrzeżenia i czyniąc go inteligentnym i bezpiecznym.
  • Bus elektryczny E7SeV jest ukierunkowany na zaspokojenie rosnącego popytu na „podróże na ostatnim odcinku” w większych miastach europejskich. Dzięki skupieniu się na trasach transportu publicznego model ten może przewozić do 30 pasażerów przy promieniu skrętu mniejszym niż 8,5 m, pozostając elastycznym i wygodnym w różnych warunkach drogowych w terenie miejskim.
  • Superwytrzymały autobus piętrowy U11DD o pojemności, którą można zwiększyć do 70 miejsc, jest idealnym, zrównoważonym pojazdem przeznaczonym do użytku w transporcie publicznym o efektywnym zużyciu energii wynoszącym zaledwie 0,7 kWh/km.

Podczas wydarzenia firma skorzystała również z okazji zaprezentowania swojej najnowszej platformy technologicznej YEA, zaprojektowanej w celu zapewnienia solidnych i skalowalnych rozwiązań dla pojazdów elektrycznych. W poświęconej temu sekcji komponentów firmy Yutong zaprezentowano różnorodne komponenty elektryczne, w tym akumulatory, silniki i inteligentne kokpity, aby podkreślić wszechstronne możliwości w obrębie całego łańcucha przemysłowego autobusów opartych na nowych źródłach energii.

Nagranie - https://mma.prnewswire.com/media/2242008/video.mp4 

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/2241996/Yutong_Steals_Show_Demonstrating_Its_Latest_Technological_Platform_Achievement_YEA.jpg 

Źródło: Yutong Bus

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 10.10.2023, 16:23
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii