Newsletter

Z okazji Międzynarodowego Dnia Przyjaźni spółka Shanghai Electric deklaruje, że będzie kontynuować działania na rzecz zacieśniania przyjaźni pomiędzy Chinami i Pakistanem

02.08.2022, 08:46aktualizacja: 02.08.2022, 08:53

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/Paramount Global
PR Newswire/Paramount Global

SZANGHAJ, 1 sierpnia 2022 r. /PRNewswire/ -- Przy okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Przyjaźni spółka Shanghai Electric ogłosiła, że będzie dalej konsekwentnie działać na rzecz pogłębiania przyjaźni chińsko-pakistańskiej i wspierania lokalnych społeczności w Pakistanie.

Dnia 28 marca w położonej z dala od ośrodków miejskich wiosce Varwai w dystrykcie Islamkot Tharparkar na terenie prowincji Sindh w Pakistanie wybuchł pożar. Ze względu na panujący w regionie suchy klimat żywioł szybko rozprzestrzenił się po całej wsi. Miejscowość ta, oddalona od większych ośrodków, dysponowała ograniczonymi możliwościami walki z ogniem.

W jej pobliżu znajdują się jednak należące do Shanghai Electric kopalnia węgla i elektrownie Thar. Dowiedziawszy się o pożarze, zespół projektowy uruchomił plan ratunkowy, tworząc tymczasowe dowództwo akcji pożarniczej, wydając instrukcje dotyczące jej prowadzenia oraz organizując wozy strażackie i strażaków, którzy wyruszyli na ratunek.

Pomogli oni uratować przed tragedią 38 rodzin i 86 domów. Firma dodatkowo zaoferowała programy edukacyjne i szkolenia dla miejscowych pracowników w zakresie zagadnień technicznych i bezpieczeństwa, jak również języka chińskiego i innych praktycznych dziedzin, z myślą o podniesieniu kwalifikacji mieszkańców lokalnych społeczności oraz współpracy kulturalnej i pogłębianiu przyjaźni pomiędzy oboma krajami.

Zorganizowana przez Shanghai Electric bohaterska walka z ogniem dowodem przyjaźni chińsko-pakistańskiej

Zespół dokonał szybkiej analizy sytuacji, opracowując optymalny plan ratunkowy, który przewidywał pozyskanie wody z pobliskich studni i szybkie przetransportowanie jej do dotkniętej klęską wsi beczkowozami o pojemności 50 m3. Po rozwiązaniu problemu zaopatrzenia w wodę podjęli działania zmierzające do odcięcia źródeł materiałów łatwopalnych w obrębie składu drewna, aby zatrzymać rozprzestrzenianie się ognia. Niezwłocznie po zatwierdzeniu planu dział projektowy kopalni węgla Thar zebrał pracowników i wysłał 6 spryskiwarek, 4 ładowarki oraz 52 ratowników do walki z ogniem.

Ogień okazał się silniejszy niż przewidywano, dlatego zwrócono się o wsparcie do działu projektowego elektrowni Thar, który wysłał na miejsce dwa samochody strażackie z agregatami wysokociśnieniowymi oraz dodatkową ekipę strażaków.

Działania w pierwszej kolejności skupiały się na ratowaniu życia i zdrowia, a dopiero później dobytku. Po ponad 6 godzinach wyczerpującej akcji udało się uratować 38 rodzin i 86 domów na terenie wioski. Żaden strażak nie został poszkodowany.

Akcja pożarnicza to zaledwie mały wycinek działań Shanghai Electric w obszarze społecznej odpowiedzialności i wspierania lokalnych społeczności. Od czasu uruchomienia kopalni węgla i elektrowni Thar spółka Shanghai Electric zorganizowała już szereg kampanii społecznych dla miejscowej ludności, w ramach których przekazano środki finansowe i rzeczowe, a także zaangażowano inżynierów i techników, którzy szkolili pracowników z Pakistanu w zakresie najlepszych praktyk związanych z realizacją inwestycji budowlanych. W celu zniwelowania barier językowych i ograniczeń wprowadzanych na terenie placu budowy, specjaliści ci przeprowadzili stanowiskowe i indywidualne szkolenia miejscowej ludności z myślą o stworzeniu pakistańskiego zespołu wykwalifikowanych fachowców.

Ponadto spółka zrealizowała szereg programów edukacyjno-szkoleniowych, m.in. w zakresie BHP, bezpiecznej obsługi oraz budowy sprzętu budowlanego, podstaw instalacji elektrycznych, a także zasad eksploatacji i budowy. Działania te nie tylko przyczyniły się do poprawy kompetencji miejscowej ludności, ale również położyły silny fundament pod zacieśnianie przyjaźni pomiędzy Chinami i Pakistanem.

Shanghai Electric

Spółka Shanghai Electric Group Company Limited (SEHK: 2727, SSE: 601727) to producent światowej klasy urządzeń wykorzystywanych w inteligentnych rozwiązaniach energetycznych oraz inteligentnych systemach produkcji przemysłowej oraz w inteligentnej infrastrukturze. Firma prowadzi działalność na całym świecie m.in. w branżach nowej energetyki, czystej i wydajnej energii, automatyki przemysłowej, wyrobów medycznych i ochrony środowiska.

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/1869866/1.jpg

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/1869867/2.jpg

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/1800747/logo_new_Logo.jpg

Źródło: Shanghai Electric

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 02.08.2022, 08:46
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii