Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Wykorzystywanie energii pochodzącej z OZE podczas energochłonnego procesu separacji powietrza, pozwoli ograniczyć emisję dwutlenku węgla do 99 proc. w porównaniu z konwencjonalnym procesem produkcji. Roczna redukcja emisji wyniesie ponad 60 tys. ton. To równowartość śladu węglowego pochodząca z 7 tys.225 gospodarstw domowych w ciągu roku.
„Przestawiając nasz zakład w Polsce na zieloną produkcję, wspieramy naszych klientów w osiąganiu ich zielonych celów. Wspólnie dbamy o lepszą przyszłość naszej planety” – podkreśla Eric Schulze, prezes Linde Gaz Polska.
Decyzja Linde jest odpowiedzią na zmiany klimatyczne, pozwala ograniczyć wpływ na środowisko oraz spełnić oczekiwania ze strony organów regulacyjnych poprzez redukcję swojego śladu węglowego.
Ograniczenie śladu węglowego
„Dzięki nowym możliwościom włączenia energii odnawialnej do naszych procesów produkcyjnych jesteśmy o krok bliżej do osiągnięcia naszego ambitnego celu obniżenia intensywności emisji gazów cieplarnianych o 35 proc. do roku 2028” – mówi Marek Jaśkiewicz, dyrektor ds. rozwoju rynku Linde Gaz Polska, odpowiedzialny za projekt Linde Green.
Linde jest na dobrej drodze do osiągnięcia zakładanych celów ograniczenia emisji. Pod koniec 2020 r. firma ogłosiła zmniejszenie intensywności emisji gazów cieplarnianych (GHG) o 16% w porównaniu z 2018 r. Inwestując w równoważony rozwój Linde pomaga również swoim klientom zmniejszyć ślad węglowy i ograniczyć wpływ na środowisko.
Zakład produkcyjny Linde w Biskupicach Podgórnych, który jest zlokalizowany na terenie TSSE, Podstrefa Wrocław EURO PARK KOBIERZYCE produkuje gazy powietrzne o obniżonym śladzie węglowym z linii Linde Green: tlen, azot i argon. To jedyny certyfikowany zakład w Polsce wytwarzający zielone gazy powietrzne.
W praktyce firmy zaopatrujące się w produkty z podwrocławskiego zakładu otrzymują certyfikaty o księgowej redukcji dwutlenku węgla, w oparciu o miesięczne zużycie zielonego tlenu, azotu i argonu. Ograniczenie emisji sięga nawet 300 kg dwutlenku węgla na tonę zielonego produktu w porównaniu z tradycyjnie produkowanymi gazami.
Certyfikat w obszarze zielonej strategii
Każdy etap procesu produkcyjnego i handlowego w zakładzie Linde w Biskupicach Podgórnych został zbadany i akredytowany przez TÜV SÜD, znanego na całym świecie dostawcę usług audytorskich i certyfikacyjnych. TÜV SÜD jest powszechnie uznanym symbolem bezpieczeństwa, ochrony i zrównoważonego rozwoju. Współuczestnicząc w ekologicznej strategii Linde gwarantuje, że cały proces produkcyjny jest zgodny ze standardem „Accounting EE”.
Linde to wiodący producent gazów przemysłowych i medycznych na świecie, którego sprzedaż w 2020 roku wyniosła 27 miliardów USD (24 miliardy EUR). Jako jedyna firma z sektora chemicznego, notowana jest w indeksie światowych liderów zrównoważonego rozwoju (DJSI World) nieprzerwanie od osiemnastu lat.
W Polsce firma Linde jest obecna od 28 lat. Posiada zakłady produkcyjne i biura handlowe na terenie całego kraju. Gazy przemysłowe Linde mają wiele zastosowań, od ratującego życie tlenu w szpitalach, poprzez gazy specjalne wspomagające produkcję elektroniki, aż po wodór wykorzystywany w technologii czystych paliw.
Źródło informacji: PAP MediaRoom
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 20.04.2021, 08:00 |
Źródło informacji | PAP MediaRoom |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
Port Gdańsk na EKG 2025: porty morskie to miejsca kreacji pieniądza z podatków i miejsc pracy PAP
Polskie porty - jakie są, czy dotarły już do szczytu swoich możliwości przeładunkowych, a może Polsce potrzebny jest jeszcze jeden duży port morski? Na te i inne kluczowe pytania odpowiadali eksperci z branży morskiej i infrastrukturalnej podczas emocjonującego panelu dyskusyjnego na 17. Europejskim Kongresie Gospodarczym, który rzucił nowe światło na przyszłość polskiej logistyki i transportu morskiego.- 25.04.2025, 16:36
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
PZU: to był wyjątkowy kwartał
Komentarz Macieja Galińskiego, zarządzającego funduszem DFE PZU, dyrektora Biura Inwestycyjnego PTE PZU.- 25.04.2025, 16:25
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PZU
-
Image
Prezes Grupy PTWP: to była rekordowa edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach PAP
1200 wyjątkowych prelegentów, 180 inspirujących sesji tematycznych i rekordowa frekwencja (niemal 18 tys. zarejestrowanych uczestników) - 17. Europejski Kongres Gospodarczy w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach przez ostatnie trzy dni stanowił centrum debaty o kwestiach kluczowych dla przyszłości Polski, UE i całego świata.- 25.04.2025, 16:08
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ