Newsletter

Zaliczka na poczet zysków oraz jednorazowa nagroda dla pracowników KGHM Polska Miedź S.A.

23.08.2023, 08:50aktualizacja: 23.08.2023, 08:54

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Dialog jest najważniejszy - zarząd KGHM podjął uchwałę w sprawie kwoty zaliczki dla załogi na poczet dodatkowej nagrody za I półrocze 2023 roku oraz dodatkowej jednorazowej nagrody za ten okres. To efekt spotkania i porozumienia ze związkami zawodowymi w ramach Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy.

Zgodnie z porozumieniem i uchwałą zarządu zaliczka oraz nagroda wyniosą w sumie około 35 proc. średniego miesięcznego wynagrodzenia w KGHM Polska Miedź S.A.

„Dziękuję stronie społecznej za dobrą rozmowę i zrozumienie uwarunkowań makroekonomicznych, w których funkcjonuje spółka. Pomimo wyzwań zawsze możemy liczyć na załogę KGHM a porozumienie to wyraz uznania za ich ciężką pracę i zaangażowanie. Świadczą o tym bardzo dobre wyniki produkcyjne KGHM w 2023 roku” - powiedział Tomasz Zdzikot, prezes zarządu KGHM Polska Miedź S.A.

Zarząd KGHM podjął uchwałę o wypłacie pracownikom KGHM zaliczki na poczet dodatkowej nagrody za pierwsze półrocze 2023 r., w wysokości 3 proc. wynagrodzeń wypłaconych za ten okres oraz dodatkowej jednorazowej nagrody w wysokości 2 proc. tych wynagrodzeń. Oznacza to, że 30 sierpnia na konta pracowników KGHM trafi około 35 proc. średniego miesięcznego wynagrodzenia.

W sierpniu Grupa Kapitałowa KGHM Polska Miedź S.A. przedstawiła wyniki za pierwsze półrocze 2023 roku. Pierwszych 6 miesięcy w KGHM to konsekwentna realizacja zaplanowanych przedsięwzięć biznesowych, zgodnie z założonym najwyższym w historii Capexem. W tym roku spółka planuje najwyższy w historii poziom nakładów inwestycyjnych i kapitałowych, przy zachowaniu stabilnej pozycji kapitałowej, finansowej i operacyjnej. Zakładane na 2023 rok rzeczowe nakłady inwestycyjne KGHM wynoszą 3 250 mln zł, natomiast pozostałe nakłady inwestycyjne 2 129 mln zł.

Produkcja górnicza miedzi w koncentracie w KGHM Polska Miedź S.A. wyniosła 202,3 tys. ton i była wyższa o blisko 2 proc. w stosunku do wyniku za pierwsze półrocze 2022 roku (198,9 tys. ton). Produkcja miedzi elektrolitycznej jest na podobnym poziomie, jak w analogicznym okresie 2022 roku: 295,8 tys. ton (I półrocze 2023 r.) w stosunku do 296,3 tys. ton (I półrocze 2022 r.). Produkcja srebra w koncentracie to 677,4 tony, co stanowi najlepszy półroczny wynik miedziowego giganta do porównywalnego okresu od 2004 roku.

Produkcja srebra metalicznego w pierwszym półroczu 2023 roku wyniosła 699 ton (+ 31 ton w odniesieniu do pierwszego półrocza 2022 roku) i była najwyższa w porównywalnym okresie od 2018 roku.

Źródło informacji: KGHM Polska Miedź S.A.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 23.08.2023, 08:50
Źródło informacji KGHM Polska Miedź S.A.
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.