Pobierz materiał i Publikuj za darmo
CHENGDU, Chiny, 18 grudnia 2020 r. /PRNewswire/ -- Reportaż korespondenta Xinhua Daily Telegraph: „Gdy każdy okręg będzie dobrze zarządzany, świat będzie stabilny i zjednoczony”.
Zarządzanie obszarami wiejskimi to fundament zarządzania krajowego. Miejscowość Chongzhou w prowincji Syczuan skupiła się na rozwiązaniu problemu zarządzania obszarami wiejskimi, opracowując i testując system pracy złożony z „przemysłowych stref funkcjonalnych, gmin i osiedli, lokalnych stanowisk pracy oraz wsi”. Pozwoliło to ograniczyć liczbę problematycznych punktów i przeprowadzić rewitalizację.
W roku 2019 Chongzhou zostało wybrane do grupy pierwszych okręgów pilotażowych w ramach krajowego systemu zarządzania obszarami wiejskimi. W ciągu ostatniego roku w Chongzhou utworzono nowego rodzaju system zarządzania obszarami wiejskimi, na który składają się „przemysłowa strefa funkcjonalna, gminy i osiedla, lokalne stanowiska pracy oraz wsie”. Jest to odpowiedź na problemy takie jak niejasne kompetencje i zaburzenie podziału funkcji w ramach zarządzania obszarami wiejskimi.
„Ostatecznie bastionami zarządzania obszarami wiejskimi są organy gminne, osiedlowe i wiejskie. Chongzhou dało przykład w kwestii tego, jak tworzyć wiejskie i przemysłowe obszary funkcjonalne w Chengdu oraz upraszczać obszary funkcjonalne, przywracać odpowiednie stanowiska i właściwie wykorzystywać ich potencjał”. Wang Chenglong, członek stałej komisji miejskiej w Chongzhou poinformował, że miasto Chongzhou rozdziela funkcje ekonomiczne gmin, dzielnic i wsi pomiędzy organy zarządzające przemysłowymi obszarami funkcjonalnymi, a także przypisuje funkcje dotyczące usług publicznych i socjalnych organom gminnym, osiedlowym i wiejskim oraz deleguje administracyjne funkcje w zakresie kontroli i zatwierdzania, z zasady przysługujące departamentom, na rzecz komisji zarządzających oraz organów gminnych, osiedlowych i wiejskich.
„Komisja zarządzająca nie stanowi >>drugiego samorządu<<, a obszary funkcjonalne to nie zwykłe parki”. Wang Chenglong stwierdził, że rozwój przemysłowy, planowanie i budowa oraz promocja inwestycji realizowane są zgodnie z regionalnym przydziałem zasobów i cechami biznesowymi, co pozwala uniknąć problemów, takich jak niegospodarne korzystanie z zasobów w ramach prac budowlanych w poszczególnych obszarach. Jednocześnie utworzono 15-minutowy obieg usług publicznych, uproszczono administrację związaną z zarządzaniem obszarami wiejskimi, a także usprawniono wydolność systemu zarządzania „oddolnego”.
Obecnie miasto Chongzhou zmniejszyło liczbę podstawowych gmin (osiedli) z 25 do 15 a liczbę wsi (społeczności) z 253 do 172, jednocześnie tworząc 11 lokalnych stanowisk pracy, 15 ośrodków realizujących usługi z zakresu zatwierdzania oraz 13 ośrodków kompleksowej obsługi rolnej. 175 punktów obsługi samorządowej zostało zlikwidowanych.
Wang Yunchen, profesor Instytutu Zarządzania na Sichuan Agricultural University (syczuańska akademia rolna), uważa, że system wdrożony w Chongzhou stanowi nowy model zarządzania obszarami wiejskimi, który nie tylko spełnia wymogi strategiczne, ale także ma podstawy praktyczne i w większym stopniu odpowiada na potrzeby mieszkańców. Ma on również szerokie zastosowanie modelowe.
Źródło: Xinhua Daily Telegraph
Źródło informacji: PR Newswire
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 18.12.2020, 15:29 |
Źródło informacji | PR Newswire |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |