Newsletter

ZE PAK SA (20/2023) Informacja o zamiarze ujęcia w sprawozdaniach finansowych za I półrocze 2023 roku zdarzeń o jednorazowym charakterze

10.08.2023, 14:56aktualizacja: 10.08.2023, 14:57

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Raport bieżący 20/2023

ZE PAK SA ("Spółka"), w związku z pracami nad sprawozdaniem finansowym za I półrocze 2023 roku, przekazuje do publicznej wiadomości informację o rozpoznaniu w drugim kwartale 2023 roku zdarzeń o jednorazowym charakterze wpływających na wyniki grupy kapitałowej ZE PAK SA.

Zdarzenia dotyczą spółek zależnych PAK-Polska Czysta Energia sp. z o.o. (PAK-PCE) i wynikają z: (1) zaliczenia w ciężar kosztów II kwartału 2023 roku jednorazowych korekt w odniesieniu do rozliczeń z tytułu sprzedaży energii elektrycznej i ciepła oraz (2) ujęcia wycen zawartych między spółkami zależnymi PAK-PCE a Cyfrowym Polsatem SA (CP) kontraktów PPA (Power Purchase Agreement) na sprzedaż energii.

Wymienione powyżej czynniki miały niegotówkowy, negatywny wpływ na wyniki a ich łączny szacunkowy wpływ na wynik EBITDA wynosi 56,4 miliony złotych.

Zarząd Spółki zaznacza, że po 3 lipca 2023 roku (tj. po przejęciu kontroli nad PAK-PCE przez CP) Spółka będzie konsolidowała wynik PAK-PCE stosownie do posiadanego udziału w strukturze.

Więcej na: http://biznes.pap.pl/pl/reports/espi/all,0,0,0,1

kom espi zdz

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 10.08.2023, 14:56
Źródło informacji ESPI
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.