Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Celem Zgromadzenia Cyfrowego 2019, które odbyło się 13-14 czerwca w Bukareszcie, była ocena osiągnięć strategii jednolitego rynku cyfrowego w Europie, wyciągnięcie wniosków i wymiana poglądów na temat zasad przyszłej polityki cyfrowej.
Jak podkreśla Komitet Regionów, przyszła Komisja Europejska powinna zadbać, aby korzyści gospodarcze i społeczne transformacji cyfrowej stały się udziałem wszystkich społeczności lokalnych i ich obywateli.
W Bukareszcie KR przedstawił dokument "Europa cyfrowa dla wszystkich" - serię propozycji przewodniczącego instytucji Karla-Heinza Lambertza i jej wiceprzewodniczącego - Markku Markkuli ws. jednolitego rynku cyfrowego na najbliższe pięć lat nowego mandatu Komisji Europejskiej. Komitet od początku kładzie nacisk na potrzebę inkluzywności procesu cyfryzacji w UE.
Wiceprzewodniczący KR, który był głównym mówcą na sesji zamykającej Zgromadzenie Cyfrowe, zaznaczył, że "cyfrowa rewolucja zaczyna się na szczeblu lokalnym".
"Musimy zapewnić, że digitalizacja Europy jest w pełni inkluzywna i nie pozostawia żadnej społeczności w tyle. Kluczowe znaczenie ma to, aby cyfrowe i zrównoważone rozwiązania były przystępne i dostępne dla wszystkich" – powiedział Markkula.
W jego ocenie, należy połączyć internet rzeczy z zagadnieniami z dziedziny transportu, efektywności energetycznej i gospodarki o obiegu zamkniętym, aby powiązać cyfryzację Europy z realizacją unijnych celów w zakresie energii i klimatu oraz celów zrównoważonego rozwoju ONZ.
Wśród propozycji KR-u "Europa cyfrowa dla wszystkich" jest opracowanie lokalnego wskaźnika gospodarki i społeczeństwa cyfrowego, aby lepiej uwzględnić różnorodność "sytuacji cyfrowych" europejskich miast i regionów.
Propozycje KR-u dotyczące digitalizacji jednolitego rynku zostaną teraz przedstawione przyszłej fińskiej prezydencji w Radzie UE i będą częścią dyskusji na temat programu "Europa cyfrowa", zaproponowanego przez KE w czerwcu ub.r.
Również w Bukareszcie członek KR i przewodniczący rady irlandzkiego hrabstwa Tipperary Michel Murphy otrzymał jeden z pierwszych bonów Wifi4EU o wartości 15 tys. euro na zainstalowanie bezpłatnego Wi-Fi w swoim samorządzie. Wifi4EU to nowy unijny program zapewniający bezprzewodowy dostęp do lokalnych społeczności.
Tegoroczne Zgromadzenie Cyfrowe było współorganizowane przez Komisję Europejską i rumuńską prezydencję w Radzie Unii Europejskiej.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 17.06.2019, 18:40 |
Źródło informacji | Serwis Samorządowy |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
PZU z pomocą dla poszkodowanych w pożarze w Ząbkach
Od wczesnego poranka 4 lipca br. mobilni eksperci PZU są na miejscu poważnego pożaru na osiedlu w podwarszawskich Ząbkach. Kontaktujemy się ze wszystkimi ubezpieczonymi w PZU mieszkańcami bloku objętego pożarem. Uruchomiliśmy uproszczone procedury obsługi, a dziś na miejsce przyjedzie też Mobilne Biuro PZU, w którym poszkodowani będą mogli zgłaszać szkody bezpośrednio, uzyskać informacje o przygotowanych dla nich lokalach zastępczych i inną pomoc.- 04.07.2025, 16:15
- Kategoria: Polityka i społeczeństwo
- Źródło: PZU
-
Komunikat prasowy Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa po pożarze budynku wielorodzinnego w Ząbkach - apel PIIB o pilny przegląd poddaszy w Polsce
W związku z pożarem budynku wielorodzinnego w Ząbkach koło Warszawy, Polska Izba Inżynierów Budownictwa składa wyrazy współczucia wszystkim poszkodowanym mieszkańcom oraz wskazuje na konieczność podjęcia natychmiastowych działań prewencyjnych i kontrolnych w skali ogólnopolskiej.- 04.07.2025, 16:04
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Polska Izba Inżynierów Budownictwa
-
Rynek fotowoltaiki w Polsce 2025. Podsumowanie i wnioski z raportu
Instytut Energetyki Odnawialnej opublikował XIII edycję raportu „Rynek fotowoltaiki w Polsce 2025”. Wartość inwestycji w moce PV przekroczyła 12 mld zł. Pod względem przyrostu mocy PV w 2024 roku Polska zajęła 5. miejsce w UE i umocniła się na 6. miejscu pod względem skumulowanej mocy zainstalowanej, daleko wyprzedzając kolejne kraje z TOP 10.- 04.07.2025, 15:20
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Instytut Energetyki Odnawialnej
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ