Newsletter

Biznes i finanse

ZIPSEE: Polacy przeciwko podatkowi od smartfonów

26.02.2021, 10:48aktualizacja: 26.02.2021, 11:07

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

ZIPSEE - logo
ZIPSEE - logo
Polacy przeciwko podatkowi od smartfonów – to temat konferencji prasowej, jaka odbędzie się we wtorek, 2 marca br. o godz.10:00, w Centrum Prasowym PAP z możliwością udziału zdalnego.

Podczas konferencji zostaną zaprezentowane wyniki badania opinii publicznej na temat propozycji nałożenia tzw. opłaty reprograficznej na smartfony, telewizory, laptopy i komputery. Polacy odpowiedzieli w tym badaniu na kluczowe pytania związane z proponowanym nowym parapodatkiem od urządzeń elektronicznych. Nad takim rozwiązaniem pracuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Opłata reprograficzna jest doliczana do ceny sprzętu i przekazywana organizacjom zarządzania zbiorowego prawami autorskimi lub prawami pokrewnymi, jak np. ZAiKS.

W konferencji weźmie udział Cezary Kaźmierczak - prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, Michał Kanownik – prezes Związku Cyfrowa Polska, Andrzej Przybyło - prezes spółki AB oraz Marek Grabowski – szef agencji badań Social Changes.

Szczegóły nt. konferencji znajdują się w kalendarium Centrum Prasowego PAP.

Transmisja online: https://infostrefa.tv/konferencja/

Źródło informacji: ZIPSEE

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 26.02.2021, 10:48
Źródło informacji ZIPSEE
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ