Newsletter

Wydarzenia

Zdalna praca urzędów – eksperckie rozmowy PAP

25.02.2021, 10:00

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

„Zdalna praca urzędów – jak dobrze pracować na odległość” - grafika
Serwis Samorządowy PAP zaprasza na cykl spotkań online o zmianach, jakie zaszły w kontaktach urząd-klienci w czasie trwania pandemii w Polsce.

Od wiosny ubiegłego roku, kiedy w Polsce pojawiły się pierwsze przypadki zachorowań na Covid-19, urzędy samorządowe zmieniały organizację pracy. Ograniczano kontakt osobisty mieszkańców z urzędnikami, apelując przede wszystkim o kontakt telefoniczny i mailowy. Jesienią ubiegłego roku oficjalnie wprowadzono pracę zdalną w urzędach gmin, starostwach czy w urzędach marszałkowskich.

Podczas rozmów eksperci opowiedzą m.in. o zmianach, jakie zaszły w kontaktach urząd-klienci i o możliwościach wykorzystania nowych technologii. Odpowiedzą też na pytania przesyłane przez pracowników administracji samorządowej.

Wszystkie rozmowy będą transmitowane online na stronie serwisu: https://samorzad.pap.pl.

Eksperci będą odpowiadać online na pytania zarejestrowanych uczestników, dlatego każdorazowo będziemy podawać link do rejestracji. Pytania można także przesyłać już teraz na adres samorzad@pap.pl.

„Zdalna praca urzędów - jak stworzyć wirtualne biuro obsługi klienta?”

Pierwszym uczestnikiem spotkania była Justyna Izdebska, konsultant ds. rozwiązań biznesowych w firmie Comarch Healthcare S.A. Nasz gość opowiedział m.in., jak pandemia wpłynęła na zmiany w obrębie urzędów oraz placówek z obsługą klienta i jak można sobie z tym radzić z pomocą nowoczesnych narzędzi.

„Zdalna praca urzędów – system medyczny a rozwój usług samorządów”

Kolejnym gościem Serwisu Samorządowego PAP była Magdalena Oczkiewicz, dyrektor konsultingu w firmie Comarch Healthcare S.A., która opowiedziała m.in., w jaki sposób system przygotowany dla sektora zdrowia może przyczynić się do usprawnienia pracy urzędu oraz jak to się już sprawdza w sektorze publicznym.

„Zdalna praca urzędów – jak dobrze pracować na odległość”

Gościem Serwisu Samorządowego PAP była Agnieszka Łądka-Barańska, psycholog organizacji i pracy, doktorantka w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego, która mówiła m.in. o motywacji w pracy zdalnej, organizowaniu sobie miejsca pracy, postrzeganiu zdalnych form kontaktu czy zarządzaniu zespołem na odległość.

Uczestnicy debaty:

 • Justyna Izdebska

  Konsultant ds. rozwiązań biznesowych w firmie Comarch Healthcare S.A.,
  Image
  Comarch logo
 • Magdalena Oczkiewicz

  Dyrektor konsultingu w firmie Comarch Healthcare S.A.
  Image
  Comarch logo
 • Agnieszka Łądka-Barańska

  psycholog organizacji i pracy, doktorantka w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego
  Image
  Uniwersytet Gdański

Partner merytoryczny

 • Image
  COMARCH Healthcare

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału