Newsletter

Firma Huawei osiąga integrację w zakresie rozwiązania GSM-R opartego na współpracy licznych dostawców na rzecz projektu ETCS L2 dla szybkiej kolei EKB w Turcji

16.08.2013, 13:57aktualizacja: 16.08.2013, 13:57

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

SZANGHAJ, 16 sierpnia 2013 roku. /PRNewswire/ - Huawei, światowej klasy dostawca rozwiązań z zakresu technologii teleinformacyjnych (ang. Information and Communications Technology ; ICT), ogłosił w dniu dzisiejszym pomyślne zakończenie pełnego zestawu testów interoperacyjności (ang. Interoperability Testing ; IOT) rozwiązania GSM-R z użyciem podstawowych sieci Nokia Siemens Networks (NSN) oraz Podzespołu Stacji Bazowej Huawei na rzecz realizowanego w Turcji projektu szybkiej kolei EKB, opartego na rozwiązaniach GSM-R. Zakończenie procesu integracji dostawców rozwiązań GSM-R jest krokiem milowym w projekcie realizowanym przez Eskisehir-Alayunt-Kutahya-Balikesir (EKB) z ramienia Europejskiego Systemu Zarządzania Ruchem Kolejowym (ang. European Rail Traffic Management System ; ERTMS), w ramach którego Alstom, światowy lider w zakresie systemów, sprzętu i usług w sektorze kolejowym, zlecił firmie Huawei zaprojektowanie oraz wdrożenie komponentów łączności, rozwiązań GSM-R oraz telefonii. Zintegrowana sieć dostawców rozwiązań GSM-R stanowi ostatni dowód zakończonego powodzeniem procesu testowania i wdrażania sprzętu GSM-R firmy Huawei na globalnym rynku GSM-R.

GSM-R jest uznanym na świecie systemem bezprzewodowej cyfrowej łączności kolejowej, zaprojektowanym dla potrzeb zapewnienia bezpiecznej komunikacji (głosowej i w zakresie transmisji danych) pomiędzy obsługą pociągu, pracownikami naziemnymi oraz pozostałym personelem operacyjnym. Rygorystyczne specyfikacje GSM-R oraz wytyczne odnośnie sprzętu umożliwiają operatorom kolejowym na całym świecie tworzenie systemów obejmujących licznych dostawców rozwiązań, takich jak obecnie w pełni zintegrowany system na rzecz szybkiej kolei EKB.

Infrastruktura szybkiej kolei EKB obejmuje ogromną liczbę elementów sieciowych, wybranych spośród rozwiązań oferowanych przez wielu dostawców, z uwagi na ich specjalistyczne właściwości, które w pełni odpowiadają potrzebom projektu. "Dzięki szczegółowym specyfikacjom odnośnie interfejsu GSM-R, możliwe jest tworzenie sieci obejmujących licznych dostawców rozwiązań GSM-R, dostarczanych w sposób kontrolowany oraz terminowy. Projekt realizowany w Turcji przez Eskisehir-Alayunt-Kutahya-Balikesir jest kolejnym przykładem dowodzącym, że standardy GSM-R, specyfikacje testowe oraz opublikowane katalogi testów GSM-R są odpowiednim narzędziem zapewniania rentowności komercyjnej rozwiązań GSM-R opartych na współpracy licznych dostawców" - powiedział Erhan Yavuzarslan, manager projektu Huawei w Turcji.

Ostatnia zakończona powodzeniem dostawa sprzętu Huawei, oparta na współpracy pomiędzy licznymi dostawcami rozwiązań GSM-R, odzwierciedla wieloletnie zaangażowanie w badania i rozwój w obszarze transportu. Innowacyjność technologii była również przedmiotem wielu rygorystycznych kontroli wewnętrznych i zewnętrznych, testów integracyjnych realizowanych przy udziale dostawców z zewnątrz i klientów kolejowych Huawei oraz za pośrednictwem niezależnych jednostek notyfikowanych, tj. Lloyds i TUV, w celu zapewnienia pełnej zgodności ze specyfikacjami przedstawionymi przez EIRENE.

Od 2005 r. firma Huawei przyczynia się do rozwoju sprzętu GSM-R opartego na rozwiązaniach pochodzących od licznych dostawców, realizując w sposób aktywny rozległe kampanie na rzecz interoperacyjności przy udziale kluczowych globalnych użytkowników sprzętu GSM-R. Przykładem naszego zaangażowania w tym obszarze jest 142-kilometrowa trasa kolejowa Guangzhou-Shenzhen-Hong Kong obsługiwana przez pociągi kursujące z prędkością 350 km/h. W ramach opisywanego projektu firma Huawei dostarczyła bezprzewodowe trunkingowe rozwiązanie GSM-R o pełnej redundancji i certyfikacji, z zachowaniem najwyższych standardów projektowych w ramach złożonych scenariuszy zasięgu. Rozwiązania BSS firmy Huawei zachowują doskonałą interoperacyjność z podstawową siecią NSN, wspólnie dostarczając usługę CTCS-3 (zgodną z ETCS L2) na rzecz szybkich pociągów kursujących na ww. trasie.

Turecki projekt, obejmujący trasę kolejową o łącznej długości 464 km, wykorzysta system kontroli pociągów ETCS L2 opracowany przez firmę Alstom, umożliwiając Turcji kontynuowanie imponującego rozwoju w obszarze nowoczesnych sieci łączności kolejowej o zwiększonej wydajności operacyjnej.

Jako dostawca rozwiązań GSM-R o ugruntowanej pozycji w 2012 r. Huawei, w ramach zawartych przez siebie umów, osiągnęło 61-procentowy udział w zagranicznych rynkach GSM-R, a opracowane przez firmę rozwiązanie GSM-R jest obecnie dostępne na 14 000 km linii kolejowych na świecie.

Huawei

Huawei jest wiodącym na świecie dostawcą technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT). Dzięki naszemu zaangażowaniu na rzecz innowacji ukierunkowanej na klienta oraz silnych relacji partnerskich, zapewniamy kompleksowe rozwiązania w zakresie sieci łączności, urządzeń oraz przetwarzania w chmurze. Dążymy do zapewnienia maksymalnej wartości operatorom sieci telekomunikacyjnych, przedsiębiorstwom i konsumentom, dostarczając im konkurencyjnych rozwiązań i usług. Nasze produkty i rozwiązania są rozpowszechniane w ponad 140 krajach, służąc ponad jednej trzeciej populacji świata.

Więcej informacji znaleźć można na stronie: http://www.huawei.com.

Znajdź nas na Twitterze: http://www.twitter.com/huaweipress.

YouTube: http://www.youtube.com/user/HuaweiPress

Źródło: Huawei

KONTAKT:

Frank Mao, Huawei

tel.+86-21-3890-5313

e-mail: Maofeixiang@huawei.com

Źródło informacji: PR Newswire

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 16.08.2013, 13:57
Źródło informacji PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ