Newsletter

To będzie fantastyczna rewia. Przygotuje ją jeden z najlepszych łyżwiarzy wszech czasów

04.09.2019, 15:49aktualizacja: 04.09.2019, 15:49

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Prestige MJM (1)
Prestige MJM (1)
Cały świat zna go jako wielokrotnego medalistę świata, Europy i igrzysk olimpijskich. Robin Cousins po długiej i wypełnionej sukcesami karierze łyżwiarskiej swoje umiejętności wykorzystuje przygotowując do występów jedną z najbardziej rozpoznawalnych rewii na lodzie. Choreografia spektakli Holiday on Ice, to właśnie jego dzieło. Najnowsze przedstawienie „Showtime”, z udziałem mistrzów świata w łyżwiarstwie figurowym i akrobacji, będzie można po raz pierwszy zobaczyć w marcu przyszłego roku w Arenie Gliwice.

Robin Cousins jest trzykrotnym złotym medalistą mistrzostw świata, złotym medalistą mistrzostw Europy oraz mistrzem olimpijskim w 1980 roku w łyżwiarstwie figurowym na lodzie. Jako wielokrotny mistrz Wielkiej Brytanii, uhonorowany został Orderem Imperium Brytyjskiego przez Królową Elżbietę za zasługi w sporcie. Może się także pochwalić tytułem zwycięzcy ponad 20 najbardziej prestiżowych konkursów łyżwiarskich, w tym potrójnym zwycięstwem w World Professional Figure Skating Championship. Pojawił się jako gość specjalny w produkcji Holiday on Ice i wkrótce potem stał się głównym choreografem jednej z najbardziej rozpoznawalnych grup łyżwiarstwa figurowego na świecie.

Holiday on Ice, to rewia z tradycjami, sięgających lat 40. poprzedniego wieku. Grupa zrzesza najlepszych łyżwiarzy figurowych, wielokrotnie nagradzanych medalami mistrzostw świata, Europy i igrzysk olimpijskich. Dziś największe światowe talenty trenują pod okiem osławionego Robina Cousinsa.

Mistrz ma na swoim koncie długotrwały wkład w produkcję spektakli Holiday On Ice. Oklaskiwano go zarówno w roli gwiazdy łyżwiarskiej, jak również choreografa czy dyrektora odpowiedzialnego za 18 różnych produkcji, m.in. „Celebration”, „In Concert”, „Fantasy”, „Mystery”, „Spirit”, „Peter Pan”, „Tropicana” czy w ostatnim sezonie - „Atlantis”.

W latach 80. kibicował mu cały świat, dziś cały świat ogląda jego dzieła, dzięki którym swoją pasję zamienił w żywy spektakl. Holiday on Ice to kompilacja utalentowanych sportowców, akrobatów, muzyków, aktorów, a przy tym niesamowite stroje i zapierające dech scenografie.

„Cousins pobił swego czasu rekord Guinnessa w najdłuższym skoku zwanym Axel Jump. Rekord ten utrzymuje się do dziś i wynosi 5,7 metra. To niezwykła postać w świecie sportu. Jako choreograf Holiday on Ice dopracowuje spektakl w najmniejszych szczegółach. Spotkanie z rewią w Arenie Gliwice będzie z pewnością idealną propozycją zarówno dla fanów łyżwiarstwa figurowego, miłośników sztuk teatralnych, jak również zwolenników atrakcyjnej rozrywki na wysokim poziomie” – podkreśla Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która w przyszłym roku zorganizuje spektakle Holiday on Ice w Polsce.

Robin Cousins to człowiek niejednego talentu, na lodowisku potrafi poruszać się w dowolnym kierunku. Jego piruety wykonywane przeciwnie do ruchu wskazówek zegara to niezwykła umiejętność dla łyżwiarzy figurowych. Poza lodowiskiem, Robin udziela się również teatralnie, obejmując role w znanych produkcjach, np. „Cats”, „The Rocky Horror Show”, „Grease” czy „Chicago”. Prowadzi też jednoosobowy kabaret „Six Degrees of Gene Kelly”, dając występy w całej Wielkiej Brytanii.

Dzieło Robina Cousinsa i zarazem kolejny spektakl Holiday on Ice - „Showtime”, będzie można zobaczyć w okresie od 27 do 29 marca 2020 roku w Arenie Gliwice. W ciągu trzech weekendowych dni odbędą się cztery spektakle. Płyta największej hali w Polsce zostanie wyłożona specjalną pokrywą lodową, na której zaprezentują się mistrzowie łyżew. Bilety na wydarzenie są dostępne w sprzedaży na stronie www.prestigemjm.com. Na wydarzenie w Arenie Gliwice zaprasza Miasto Gliwice.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 04.09.2019, 15:49
Źródło informacji Prestige MJM
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.