Newsletter

Ełk: Urząd Miasta Ełku wyróżniony w konkursie za innowacyjne rozwiązanie świetlne

01.11.2023, 07:09aktualizacja: 01.11.2023, 07:10

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. UM Ełk
Fot. UM Ełk
Urząd Miasta Ełku zdobył I nagrodę w konkursie Smart City Poland Award 2023 w kategorii „Infrastruktura Miejska” za projekt „SmartBPass”. Nagroda została przyznana podczas Międzynarodowych Targów Technologii Miejskich w Łodzi. Dzisiaj, w ratuszu odbyło się spotkanie, na którym prezes firmy „Euroasfalt” (wykonawcy inwestycji) przekazał osobiście statuetkę prezydentowi Ełku.

Pierwszą nagrodę w konkursie Smart City Poland Award 2023 w kategorii „Infrastruktura Miejska” za projekt „SmartBPass” zdobył Urząd Miasta Ełku oraz producent i wykonawca inwestycji - firma ”Euroasfalt” Sp. z o. o. Konkurs rozstrzygnięto podczas Międzynarodowych Targów Technologii Miejskich Smart City Expo Poland, które odbyły się w dniach 18-19 października w Łodzi.   

W ratuszu odbyło się dzisiaj (26 października) spotkanie, na którym prezes firmy „Euroasfalt” Sp. z o. o. Marcin Antonowicz przekazał statuetkę na ręce prezydenta Ełku Tomasza Andrukiewicza.

Nagroda została przyznana za innowacyjne rozwiązanie na przejazdach dla rowerów, zwane jako „SmartBPass”. Nowoczesne rozwiązanie, zaprojektowane i zainstalowane przez firmę Euroasfalt przede wszystkim zwiększa bezpieczeństwo rowerzystów na drogach.
SmartBPass

Firma „Euroasfalt” opracowała system zawierający m.in. aktywne punktowe elementy świetlne i czujniki ruchu, w którym kierowca jest z odpowiednim wyprzedzeniem poinformowany o nadjeżdżającym zza samochodu rowerzyście. W momencie, w którym rowerzysta zostanie rozpoznany przez czujniki, system włącza sygnał świetlny informując kierowcę o najeżdżającym pojeździe.

Aktywne ścieżki rowerowe Smart Pass Bike (nowa nazwa „SmartBPass”) w Ełku:
·         ul. Baranki (skrzyżowanie z ul. Spacerową),
·         ul. Kolonia (skrzyżowanie z ul. Dobrzańskiego),
·         ul. Mickiewicza (skrzyżowanie z ul. 3 Maja),
·         ul. Norwida (skrzyżowanie z ul. E. Plater),
·         rondo (przy ATU) ul. Kilińskiego/Targowa,
·         ul. Suwalska (skrzyżowanie z ul. Brzozową),
·         ul. Suwalska (skrzyżowanie z ul. Śląską),
·         ul. Mickiewicza (skrzyżowanie z ul. Wawelską).

W naszym mieście konsekwentnie wprowadzane są inteligentne rozwiązania, które przyczyniają się  do jego rozwoju i poprawy jakości życia oraz bezpieczeństwa mieszkańców.

Więcej informacji o przejściach tutaj.

 

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 01.11.2023, 07:09
Źródło informacji Ełk
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ