Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Festywal „Oblicza Tradycji” jest realizowany przez Regionalne Centrum Animacji i Kultury. Jest on kontynuacją międzynarodowych festiwali folklorystycznych organizowanych w Zielonej Górze od ponad 50 lat.
Na scenie festiwalu członkowie kazachskiego zespołu zaprezentują legendę, opowiadającą o historii miłości Medeta i Aisułu. Medet to biedny młody mężczyzna, a Aisułu to dziewczyna pochodząca z bogatej rodziny. Oboje padają ofiarami niesprawiedliwości społecznej. W tej historii prawdziwa miłość zwycięża i jest silniejsza od wszystkiego na świecie.
Zespół „Sarbaz Rukhy” to grupa składająca się z utalentowanych artystów, występom których towarzyszą pokaz: zabawy i gier narodowych, zwyczajów i tradycji, walki z mieczami, strzelania z łuku, jazdy konnej i akrobacja oraz wiele innych atrakcji. Celem zespołu jest promowanie kazachskiej kultury i jej prezentacja na świecie poprzez występy artystyczne. Zespół „Sarbaz Rukhy” jest srebrnym medalistą Światowej Olimpiady Nomadzkiej, która odbyła się w Kirgistanie w 2018 roku. Zespół uczestniczył także w Międzynarodowym Festiwalu Etnicznym "Kóshpendiler Álemi" („Świat Nomadów”) w Kazachstanie w latach 2018 - 2019.
Rząd Kazachstanu wspiera rozwój lokalnej turystyki ekologicznej i etnograficzej. Biuro Turystyki Obwodu Ałmatyńskiego również udziela dużego wsparcia, definiując regionalną turystykę jako nowy czynnik wzrostu oraz priorytetowy sektor gospodarki w regionie.
Jednym z najbardziej jaskrawych przykładów rozwoju etnograficzno-ekologicznej turystyki było otwarcie w 2007 roku pierwszej wioski „Hunów”, położonej o 30 kilometrów od Ałmaty. Wioska Hunów przyciąga do kraju coraz więcej zagranicznych turystów, którzy wcześniej kojarzyli Kazachstan jako nowoczesne państwo z wieżowcami oraz rozwiniętym centrum. Dzięki tej inicjatywie turyści mogą doświadczyć różnorodności kulturalnej, zobaczyć naturalne krajobrazy, unikatowe masywy górskie i inne atrakcje turystyczne.
Do tegorocznego festiwalu zgłosiło się ponad 50 grup i zespołów z całego świata i tylko sześć zespołów przeszło przez eliminację. Wśród nich znalazł się również zespół z Kazachstanu. Pozostałe zespoły są z Litwy, Słowacji, Ukrainy, Polski i Rumunii.
12 lipca odbędzie się Gala finałowa Festiwalu. Występy będą oceniane przez specjalnie powołaną Radę Artystyczną Festiwalu.
Pomoc logistyczną w przemieszczeniu zespołu w Polsce okazał dr Jerzy Bar, konsul honorowy Kazachstanu na obszar województw opolskiego, dolnośląskiego oraz lubuskiego.
Źródło informacji: Ambasada Kazachstanu w Polsce
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 10.07.2019, 11:07 |
Źródło informacji | Ambasada Kazachstanu w Polsce |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ