Newsletter

Innowacje i bezpieczeństwo w energetyce wśród tematów kongresu Energi@21

24.05.2015, 13:34aktualizacja: 24.05.2015, 13:34

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Szefowie największych polskich firm energetycznych, eksperci oraz naukowcy z kraju i zagranicy wezmą udział w Poznaniu w pierwszym kongresie Energi@21

Tematami tego rozpoczynającego się we wtorek branżowego spotkania będą m.in. innowacje oraz bezpieczeństwo w energetyce.

Według organizatorów kongresu poznańskie spotkanie to jedno najważniejszych wydarzeń dla branży energetycznej w tym roku. Swój udział zapowiedzieli m.in. przedstawiciele PGE, Taurona, Enei, Energi i RWE oraz kilkuset gości, w tym ponad 40 prelegentów. Kongres rozpocznie się na Międzynarodowych Targach Poznańskich 26 maja i potrwa dwa dni.

„Kongres będzie obejmował temat innowacji w przedsiębiorstwach energetycznych w każdym segmencie: dystrybucji, przesyle, wytwarzaniu i nowoczesnych formach sprzedaży energii elektrycznej” - powiedział PAP przewodniczący Rady Programowej kongresu, były prezes Urzędu Regulacji Energetyki dr hab. Mariusz Swora.

Dodał, krajowa gospodarka stoi przed dużym wyzwaniem związanym z innowacyjnością, aby wejść na wyższy poziom rozwoju. „Energetyka powinna wpisać się w ten nurt i podjąć wyzwania związane z innowacyjnością. Są to np. kwestie związane z rozwojem odnawialnych źródeł energii, efektywności energetyki oraz wykorzystania technologii teleinformatycznych. To wymaga określonych nakładów inwestycyjnych, ale i większej otwartości. Mam nadzieję, że kongres będzie zaczynem nowego myślenia o energetyce” – mówił Swora.

Jedną z poruszanych kwestii ma być modernizacja sieci elektroenergetycznych w kraju, tak aby były gotowe na podłączenie tzw. rozproszonych źródeł energii. Energetycy porozmawiają też o nowych sposobach magazynowania energii. (PAP)

pil/ gma/ mab/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 24.05.2015, 13:34
Źródło informacji PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ