Newsletter

Jego Królewska Wysokość Książę Michał z Kentu gościł na prywatnym spotkaniu producenta oraz aktorów filmu "DYWIZJON 303" w Pałacu Kensington

18.09.2017, 17:16aktualizacja: 18.09.2017, 17:16

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Film kręcony jest w języku polskim i angielskim, na terenie Polski, Francji oraz Wielkiej Brytanii.
Film kręcony jest w języku polskim i angielskim, na terenie Polski, Francji oraz Wielkiej Brytanii.

Przed paroma dniami w prywatnych pomieszczeniach Pałacu Kensington, odbyło się wyjątkowe spotkanie. Po raz pierwszy, przed Rodziną Królewską wyświetlano międzynarodową produkcję o polskich pilotach walczących w Bitwie o Anglię - „Dywizjon 303”, której premiera odbędzie się już w pierwszym kwartale nadchodzącego roku. 2018 rok to stulecie lotnictwa polskiego, stulecie brytyjskiego RAF-u i stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Jego Królewska Wysokość Książę Michał z Kentu jest kolejną osobą z Rodziny Królewskiej, która zainteresowała się produkcją. Wcześniej zespół filmu rozmawiał z Księciem Williamem. Książę Michał z Kentu był osobiście zaangażowany we współtworzenie wyświetlanego obecnie w kinach filmu „Dunkierka”. Książę był zachwycony „Dywizjonem 303” i zapowiedział swój przyjazd na plan filmowy i premierę filmu.

Odbyła się także konferencja prasowa filmu, w której uczestniczyła Ambasada, media, historycy, sympatycy i rodziny pilotów legendarnego polskiego Dywizjonu. Spotkanie cieszyło się wielkim zainteresowaniem. Film może zbliżyć Polaków i Brytyjczyków, poprzez pokazanie braterstwa krwi i przyjaźni polsko-brytyjskiej, ale także tchnie życie w zapomnianą historię polskich bohaterów. Obecność polskich pilotów w Bitwie o Anglię to żywe świadectwo, jak wielką rolę odegraliśmy w historii Wielkiej Brytanii i historii walk z nazistowskimi Niemcami.

Zespół Dywizjonu 303 promuje szereg projektów na stulecie polskiego lotnictwa, począwszy od towarzyszących projektów kulturalnych i artystycznych, skończywszy na wydarzeniach lotniczych i współpracy z polskimi pilotami akrobacyjnymi i wojskowymi. Współpracuje także ściśle z Muzeum Dywizjonu 303. Film, który niesie ze sobą dużą misję przypomnienia historii polskich bohaterów, realizowany jest z niespotykanym rozmachem. Kręcony jest w języku polskim i angielskim. Na planie pracuje średnio ponad 120 osób. Przygotowano setki kostiumów, mundurów i rekwizytów. Na sobotnim planie zdjęciowym mogliśmy zobaczyć oryginalne mundury sprzed 70 lat.

Nad scenografią sprawuje pieczę Marian Zawaliński, wybitny polski scenograf. Na każdym etapie produkcja konsultowana jest z historykami i ekspertami lotnictwa. Już w październiku zespół będzie gościł najbliższą rodzinę Jana Zumbacha (w tej roli Maciej Zakościelny).

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 18.09.2017, 17:16
Źródło informacji Ogólnopolski Klaster Innowacyjnych Przedsiębiorstw
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ