Newsletter

Minister Kosiniak-Kamysz: od 2016 r. wsparcie w szkoleniu bez względu na wiek

11.07.2015, 21:06aktualizacja: 11.07.2015, 21:06

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Wszyscy bez względu na wiek będą mogli od 2016 r. podnosić kwalifikacje dzięki pieniądzom z Krajowego Funduszu Szkoleniowego – powiedział minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz. Dotąd osoba szkolona musiała skończyć 45 lat.

Krajowy Fundusz Szkoleniowy to cześć Funduszu Pracy przeznaczona na dofinansowanie kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców, podejmowanego – jak wyjaśniono na wortalu publicznych służb zatrudnienia - z inicjatywy lub za zgodą pracodawcy.

Podczas konferencji prasowej w sobotę w Opolu Kosiniak-Kamysz tłumaczył, że KFS to nowy, wprowadzony w 2014 roku instrument, który daje możliwość podnoszenia kwalifikacji. „Kształcenie ustawiczne to jest ta dziedzina, w której musimy dużo nadrobić jako cały kraj. Nie ma już dzisiaj takiego uniwersytetu, takiej uczelni, takiej szkoły, która daje umiejętności na całe życie. Je po prostu trzeba podnosić (...) w trakcie aktywności zawodowej” – mówił wyjaśniając, że umożliwiają to właśnie środki z KFS.

Zaznaczył, że dzisiaj z takiego dofinansowania kształcenia ustawicznego z KFS mogą korzystać osoby w wieku 45 plus. „Od nowego roku rozszerzamy tę formułę na wszystkich, którzy będą tego wsparcia potrzebować, niezależnie od wieku (...), ze szczególnym uwzględnieniem osób młodych” – powiedział Kosiniak-Kamysz.

Podał np., że z pieniędzy dostępnych w KFS będą mogli w pierwszej kolejności korzystać pracodawcy, którzy zatrudnią młode osoby do 30 roku życia. Chodzi o zatrudnienie w ramach programu „Pierwsza praca”, którego realizacja – zdaniem szefa resortu pracy - ma dać szanse na zatrudnienie 100 tys. młodych osób od stycznia 2016 r. (PAP)

kat/ woj/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 11.07.2015, 21:06
Źródło informacji PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ