Pobierz materiał i Publikuj za darmo
"W ostatnim czasie obserwujemy powrót do szkolnictwa zawodowego. To bardzo dobry znak, ale należy pamiętać, że to proces, który wymaga wsparcia na każdym możliwym poziomie: rządowym, regionalnym i lokalnym" – dodał. Spotkanie zorganizowane zostało przez Związek Rzemiosła Polskiego oraz Ministerstwo Gospodarki.
Wicepremier Piechociński podkreślił, że Ministerstwo Gospodarki kładzie szczególny nacisk na rozwój systemu dualnego. Dzięki temu uczniowie mogą odbywać zajęcia teoretyczne w szkołach, natomiast praktykę w konkretnych zakładach pracy. "Podzielając przekonanie, iż najbardziej skutecznym sposobem edukacji zawodowej młodzieży jest łączenie teorii ze zdobywaniem przez uczniów praktycznych umiejętności na rzeczywistych stanowiskach pracy w nowoczesnych firmach, zobowiązaliśmy zarządzających specjalnymi strefami ekonomicznymi do zachęcanie firm strefowych do tworzenia miejsc praktyk i staży dla uczniów oraz uruchamianie klas patronackich" – powiedział.
Szef resortu gospodarki przypomniał, że z inicjatywy zarządów specjalnych stref ekonomicznych tworzone są również klastry edukacyjne, które skupiają firmy, szkoły zawodowe oraz starostwa powiatowe, a także inne podmioty zainteresowane rozwojem kształcenia zawodowego takie, jak izby rzemieślnicze i kuratoria oświaty. Dodał, że ma nadzieję, iż proces rozwoju szkolnictwa zawodowego będzie przyspieszał, a dzięki współpracy nauki i biznesu uda się przygotować i wykształcić kadry na przyszłość. (PAP)
luo/ dym/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 06.05.2015, 16:18 |
Źródło informacji | PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |