Newsletter

Remont konserwatorski i modernizacja ekspozycji w wybranych zabytkowych obiektach Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym

08.12.2017, 11:42aktualizacja: 08.12.2017, 11:42

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

logotypy
logotypy

W imieniu dyrektor Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym zapraszamy na konferencję prasową, rozpoczynającą projekt „Remont konserwatorski i modernizacja ekspozycji w wybranych zabytkowych obiektach Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym”, finansowany z funduszy europejskich w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

12 grudnia 2017 r., godzina 12:00

Sala konferencyjna 174 A

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie

ul. Artura Grottgera 4

20-029 Lublin

Projekt obejmuje remont i modernizację zabytkowych obiektów Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym: Kamienicę Celejowską, Dom Kuncewiczów, Dwór z Gościeradowa, Dom z Modliborzyc oraz Spichlerz Ulanowskiego. W trakcie konferencji zostaną zaprezentowane plany modernizacyjne i konserwatorskie budynków oraz ich otoczenia, podział i wykorzystanie funduszy Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, w tym kwestia poszerzenia działalności edukacyjnej i kulturalnej, program modernizacji wystaw stałych wraz z dostosowaniem ich do potrzeb osób niepełnosprawnych, pomysły na nowoczesną ofertę edukacyjną i kulturalną, kładąca nacisk na współpracę ze społecznością lokalną oraz informacje na temat dostępności zbiorów Muzeum Nadwiślańskiego na czas wyłączenia ze zwiedzania remontowanych obiektów.

Po konferencji zapraszamy na rozmowy w kuluarach z dyrekcją i osobami zaangażowanymi w projekt oraz na drobny poczęstunek.

Program konferencji:

Zarząd Województwa Lubelskiego - Realizacja projektów kulturalnych w województwie lubelskim

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym - Przedstawienie projektu, sposobu finansowania, programu prac konserwatorskich i modernizacyjnych.

Co się zmieni? - nowe aranżacje wystaw i przestrzeni wokół budynków, wzbogacenie dotychczasowych ekspozycji, projekty ogrodów przy Oddziale Przyrodniczym i przy Domu Kuncewiczów, patio przy Kamienicy Celejowskiej, zaprojektowanie nowych pokoi gościnnych.

Sposób funkcjonowania Muzeum w trakcie trwania projektu: zmiany w infrastrukturze i organizacji, stworzenie przyjaznej oferty turystycznej i edukacyjnej - projekt Muzeum w Drodze, lekcje muzealne w Kazimierzu Dolnym, Puławach i Lublinie, spotkanie informacyjne dla społeczności lokalnej (14.12.2017), promocja przewodnika „Szlak dwóch księżyców - śladami Marii i Jerzego Kuncewiczów”.

KONTAKT:

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym

24-120 Kazimierz Dolny

ul. Rynek 19

tel. +48 81 881 02 88

e-mail: sekretariat@mnkd.pl

www.mnkd.pl

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 08.12.2017, 11:42
Źródło informacji Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ