Newsletter

Światowej sławy koreański wirtuoz powraca do Warszawy

17.09.2020, 13:30aktualizacja: 17.09.2020, 13:30

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

NIFC
NIFC
Pięć lat po sensacyjnym zwycięstwie na XVII Konkursie Chopinowskim Seong-Jin Cho powraca do Warszawy. Koreański pianista na zaproszenie Instytutu Chopina 1 października da mistrzowski recital w Filharmonii Narodowej. W programie znalazły się utwory Fryderyka Chopina, Roberta Schumanna, Albana Berga i Franciszka Liszta.

Seong-Jin Cho należy obecnie do najbardziej rozchwytywanych pianistów na świecie. Jego występy w Korei przyciągają tłumy i, zwłaszcza wśród młodych fanek, budzą emocje kojarzone raczej z K-popem niż muzyką poważną. Cho do swojej popularności odnosi się z dystansem i poczuciem humoru. Stale podkreśla, że najważniejsza jest dla niego muzyka klasyczna, którą kocha.

Wielka kariera Seong-Jin Cho zaczęła się od zdobycia I nagrody i złotego medalu na Konkursie Chopinowskim w 2015.

„Od zwycięstwa w Warszawie - powiedział artysta niedawno w jednym z wywiadów - właściwie stale jestem w podróży. Rzadko zdarza się, żebym był w domu dłużej niż dwa tygodnie. Areszt domowy spowodowany koronawirusem to zmienił. Szybko jednak zacząłem martwić się i o swoich przyjaciół - muzyków, i o siebie. Próbowałem ćwiczyć, ale nie mogłem się skupić”.

Powrót na scenę wiązał się więc z wielkimi emocjami:

„To było wspaniałe. Zrozumiałem, jak bardzo potrzebuję koncertów. Jak bardzo potrzebuję publiczności. Bo publiczność daje artyście energię. Radość. Sens życia. Zwłaszcza, jak ktoś jest tak przyzwyczajony do bycia na scenie, jak ja”.

Warszawski koncert Seong-Jin Cho zainauguruje cykl recitali zatytułowany „Przed Wielkim Konkursem”. XVIII Konkurs Chopinowski ze względu na pandemię został przesunięty na październik 2021 roku - zaś recitale mistrzowskie odbywają się w czasie pierwotnie zarezerwowanym na to wydarzenie.

Program: https://muzyka.nifc.pl/pl/koncerty/przed-wielkim-konkursem

Bilety: bilety: www.bilety.nifc.pl

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 17.09.2020, 13:30
Źródło informacji NIFC
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ