Newsletter

Warszawska Opera Kameralna - tournée po Japonii

08.11.2019, 15:39aktualizacja: 08.11.2019, 15:39

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

„Requiem & Opera Ensamble” w Metropolitan Theatre (Tokio)
„Requiem & Opera Ensamble” w Metropolitan Theatre (Tokio)

Warszawska Opera Kameralna pod kierownictwem Alicji Węgorzewskiej wyruszyła w tournée do kraju kwitnącej wiśni. Zaproszeni zostali japońscy melomani na spektakle i koncerty, które odbywają się w ramach ósmego tournée w Japonii, przy czym po raz pierwszy odwiedzamy Japonię reprezentując arcydzieła Wolfganga Amadeusza Mozarta w wersji, która najbliższa jest temu, w jaki sposób podziwiali je współcześni salzburskiego mistrza. Filarem spektakli i koncertów jest Zespół Instrumentów Dawnych (ang. Musicae Antiquae Collegium Varsoviense), orkiestra odwołująca się do interpretacji muzyki baroku i klasycyzmu w oparciu o najgłębszą wiedzę wykonawstwa historycznie poinformowanego (ang. Historically informed performance; HIP), grająca na instrumentach dawnych.

Warszawska Opera Kameralna jest w historycznej chwili, bo w tym roku przypada 100 lecie polsko-japońskich stosunków dyplomatycznych, a także 20-letnia współpraca Warszawskiej Opery Kameralnej i Korancha Inc. W tegorocznym tournée Warszawska Opera Kameralna skupiła się na wybitnych śpiewakach, których kunszt sprawia, że interpretacje WOK są konglomeratem erudycji i doświadczenia z witalnością i radością. Cieszymy się, że tym razem japońska publiczność wsłuchuje się w głosy znakomitych solistów jak Stanisław Kufluk, Artur Janda, Jan Monowid, Joanna Moskowicz, Ingrida Gapova. W opinii krytyków to dzisiaj nazwiska elektryzujące świat opery, gwiazdy najważniejszych scen operowych świata.

Tym razem Warszawska Opera Kameralna zaprosiła japońskich melomanów na dwa koronne spektakle, filary repertuaru opery, która jako jedyna na świecie wystawiła komplet dzieł scenicznych Wolfganga Amadeusza Mozarta, „Czarodziejski flet” i „Wesele figara”.

Zarówno spektakle jak i koncerty prowadzą dyrygenci maestro Piotr Sułkowski oraz Marcin Sompoliński – wybitny znawca muzyki mistrza Amadeusza jak również specjalista interpretacji muzyki na instrumentach dawnych maestro Kuba Wnuk. Tegoroczne prezentacje dzieł operowych w oparciu o historyczne instrumenty zapadną w pamięci japońskim melomanom na długo.

Szczegóły trasy:

- 2 listopada 2019, godz. 15, Nagano - „Wesele Figara”, INA CULTURE HALL,

- 3 listopada 2019, godz. 15, Toyota - „Wesele Figara”, TOYOTA CONCERT HALL,

- 4 listopada 2019, godz. 15, Kanagawa - „Wesele Figara”, KANAGAWA KENMIN HALL,

- 6 listopada 2019, godz. 19, Tokio - „Requiem & Opera Ensamble”, TOKIO METROPOLITAN THEATRE,

- 7 listopada 2019, godz. 18:30, Tokio - „Wesele Figara”, OLYMPUS HALL HACHIOJI,

- 9 listopada 2019, godz. 13, Tokio - „Czarodziejski Flet”, TOKIO BUNKA KAIKAN,

- 9 listopada 2019, godz. 17:30, Tokio - „Czarodziejski Flet”, TOKIO BUNKA KAIKAN,

- 10 listopada 2019, godz. 14, Tokio - „Wesele Figara” TOKIO BUNKA KAIKAN,

- 11 listopada 2019, godz. 18:30, Tokio - „Czarodziejski Flet”, MAEBASHI CULTURE HALL.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 08.11.2019, 15:39
Źródło informacji Warszawska Opera Kameralna
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ