Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Projekt noweli Kodeksu spółek handlowych to kolejne rozwiązanie z pakietu "100 zmian dla firm", który ma ułatwić życie przedsiębiorcom.
"Nikt nie ma wątpliwości, że potencjał naszych start-upów jest ogromny. Wychodząc im naprzeciw i chcąc jak najwięcej korzystać z ich rozwiązań, proponujemy nową formę prowadzenia działalności w Polsce. Rozpoczynamy konsultacje dotyczące prostej spółki akcyjnej. To dla nas punkt wyjścia do dalszych prac nad przepisami" - wskazała, cytowana w komunikacie MPiT, szefowa resortu Jadwiga Emilewicz.
"Żadna z istniejących spółek nie odpowiada potrzebom start-upów. Aż 71 proc. wybiera sp. z o.o. i to nie dlatego, że jest to forma dla nich odpowiednia i wygodna. Powodem jest specyfika spółki akcyjnej. Jest ona bardzo kosztowna i trudna w obsłudze" - wyjaśnił, cytowany w komunikacie, wiceminister przedsiębiorczości i technologii Mariusz Haładyj. Dodał, że choć prowadzenie innowacyjnego biznesu to duże ryzyko, przede wszystkim jest to szansa na wielki sukces.
Jak podało w czwartkowym komunikacie Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, główne cechy prostej spółki akcyjnej to "szybka rejestracja elektroniczna, 1 zł kapitału na start, brak barier wejścia, maksymalnie wykorzystany pomysł oraz elektronizacja procedur".
Prosta spółka akcyjna ma, jak czytamy, łączyć cechy spółki z o.o. (stosunkowo proste i mało kosztowne założenie, funkcjonowanie i likwidacja spółki) z zaletami spółki akcyjnej. (PAP)
autor: Magdalena Jarco
maja/ son/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 17.05.2018, 14:30 |
Źródło informacji | PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |