Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Dopłaty dla rolników z krajów Europy Środkowej są obecnie niższe niż dla rolników z Europy Zachodniej.
„Z naszego punktu widzenia ważne jest wyrównanie dopłat bezpośrednich. To wybrzmiało. Miejmy nadzieję, że przy tych minimalnie zmniejszonych środkach na Wspólną Politykę Rolną jednak do tego (wyrównania) dojdzie w latach 2021-2027. Polscy rolnicy konkurują na unijnym rynku na jednakowych warunkach jak gospodarstwa w krajów zachodnich, a mają nierówne wsparcia. Gdyby te nierówności dalej utrzymywać, to będzie to zwyczajna dyskryminacja” – ocenił europoseł.
„Obiecał to unijny komisarz ds. rolnictwa Phil Hogan i miejmy nadzieję, że będzie to miało swój wymiar budżetowy” – dodał.
KE przyjęła w środę projekt budżetu UE na lata 2021-2027 w wysokości 1,279 biliona euro. W zaproponowanym przez nią projekcie cięcia w polityce spójności mają wynieść około 7 proc., a we Wspólnej Polityce Rolnej - około 5 proc. (PAP)
luo/ akl/ kar/ agz/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 02.05.2018, 18:13 |
Źródło informacji | PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |