Newsletter

Festiwal Przyszłości Bomba Megabitowa, odbywający się w dniach 10-14 września w Krakowie z okazji 100. rocznicy urodzin Stanisława Lema przyciągnął wyjątkowych gości

09.09.2021, 14:37aktualizacja: 09.09.2021, 14:44

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fundacja IPP im. Stanisława Lema - logo
Fundacja IPP im. Stanisława Lema - logo
Szczególnie atrakcyjnie prezentuje się blok rozmów pt. „Patrząc w przyszłość”. Tutaj należy wspomnieć o rozmowie Piotra Kraśki z księdzem Adamem Bonieckim, która dotyczyć będzie przyszłości człowieczeństwa w kontekście rozwoju nowych technologii i szerzej. Ksiądz Adam Boniecki jako były kolega redakcyjny Stanisława Lema opowie też, jaki prywatnie był autor „Solaris”. Na tę rozmowę organizatorzy zapraszają 14 września o godz. 9:00 do Centrum Kongresowego ICE.

Cykl „patrząc w przyszłość” rozpoczyna się 13 września już od godziny 10 rano. Wtedy w rozmowie nt. starych wartości i nowych technologii spotkają się Robert Makłowicz z laureatem nagrody NIKE Radosławem Rakiem.

Szczególnie interesująco zapowiadają się także rozmowy dotyczące języka w internecie z udziałem prof. Jerzego Bralczyka i Tomasza Rożka z kanału „Nauka to lubię” czy rozmowa o sporcie przyszłości, w której dojdzie do „zderzenia” sportowca Karola Bieleckiego z e-sportowcem Jarosławem „Pashą” Jarząbkowskim. Jak pod wpływem rozwoju nowych technologii ewoluuje język? Jak zmienia się sport i definicja sportowca w dzisiejszym świecie? Na te pytania odpowiedzą goście festiwalu.

W innych rozmowach zostaną poruszone tematy: etyki w nowych technologiach, architektury przyszłości i koncepcja Wolności 4.0. Goście, którzy przyjęli zaproszenie, to m.in.: Natalia Hatalska prezeska Infuture Institute, Piotr Konieczny założyciel portalu Niebezpiecznik.pl, Przemo Łukasik założyciel Medusa Group, Katarzyna Szymielewicz prezeska Fundacji Panoptykon czy Edwin Bendyk prezes Fundacji Batorego. Partnerem bloku „patrząc w przyszłość” jest Facebook.

W poniedziałek 13 września dojdzie też do uroczystego wręczenia nagród zwycięzcom Hack4Lem, hackatonu inspirowanego twórczością Stanisława Lema, który odbył się w czerwcu bieżącego roku, a organizowany był przez Instytut Lema, PKO Bank Polski i Microsoft. Zarówno PKO Bank Polski, jak i Microsoft są parterami Festiwalu Bomba Megabitowa.

„Setna rocznica urodzin Stanisława Lema to świetna okazja, aby podsumować rozwój technologiczny ludzkości, ale też spojrzeć w przyszłość. Lem pisał, że żyjemy w świecie, w którym nic nie jest pewne. Rozwój technologiczny i ciągła zmiana są wpisane w DNA naszego banku. Dlatego właśnie bierzemy udział w obchodach Roku Lema - nie tylko, by uczcić pamięć wybitnego autora, ale także po to, by promować dyskusję o szansach i wyzwaniach przyszłości” - powiedział dr Robert Kudelski, dyrektor Departamentu Komunikacji Korporacyjnej z PKO Banku Polskiego, partnera strategicznego festiwalu.

Równie ciekawie zapowiada się program wtorkowych rozmów, które rozpoczną się od tematu kosmosu. Ten zapoczątkuje wykład Artura Chmielewskiego z NASA, a kontynuowany będzie podczas debaty, w której udział wezmą Grzegorz Wrochna prezes Polskiej Agencji Kosmicznej, Rafał Kosik pisarz sci-fi, czy Bartosz Sokoliński z ARP.

Pełny program wydarzenia dostępny jest na stronie www.bombamegabitowa.pl.

Darmowe wejściówki na wszystkie opisane rozmowy można pobrać ze strony:
https://kbfbilety.krakow.pl/wydarzenia.

Organizatorami Festiwalu są Instytut Lema, Krakowskie Biuro Festiwalowe i Kraków - Miasto Literatury UNESCO. Partnerem strategicznym Festiwalu jest PKO Bank Polski. Partnerzy główni to: Accenture, Microsoft, Facebook, Sieć Badawcza Łukasiewicz, Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. i Enea. Partnerzy merytoryczni to: Akademia Leona Koźmińskiego, Kancelaria Maruta Wachta i Wyższe Szkoły Bankowe.

Źródło informacji: Fundacja IPP im. Stanisława Lema

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 09.09.2021, 14:37
Źródło informacji Fundacja IPP im. Stanisława Lema
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ