Newsletter

Fundacja Etnoster na Międzynarodowych Targach Rzemiosła w Lizbonie

04.07.2024, 09:30aktualizacja: 04.07.2024, 09:54

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Etnoster (1)
Etnoster (1)
W dniach 29.06-7.07 odbywają się w Lizbonie Międzynarodowe Targi Rzemiosła FIA - Feira Internacional do Artesanato - FIL, największe międzynarodowe targi rzemiosła na Półwyspie Iberyjskim i drugie co do wielkości w Europie. 30000 m2 powierzchni wystawowej i gastronomicznej, ponad 500 wystawców reprezentujących 31 krajów z całego świata, liczne warsztaty artystyczne oraz imprezy towarzyszące.

FIA Lisboa jest platformą promującą tożsamość i rozwój terytoriów krajowych i zagranicznych, szczególnie na poziomie gospodarczym, kulturalnym i turystycznym. Cała inicjatywa wspiera rozwój regionalny i kultury lokalnej poprzez różne aspekty materialnego i niematerialnego dziedzictwa kulturowego - między innymi sztukę, rzemiosło artystyczne, gastronomię, zasoby naturalne, działalność kulturalną i turystyczną, starając się wyróżnić mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa krajowe, fundacje, organizacje artystyczne oraz organy urzędowe powiązane z projektami.

Gdzie jest Polska? Na stoisku 3B33 spotkacie przedstawicieli Fundacji Etnoster, która jako jedyne polskie stoisko prezentuje artystów polskich, ich rzemiosło i sztukę. Dopiero raczkująca fundacja artystyczna z entuzjazmem promuje kulturę i rzemiosło Polski w Portugalii. Jak komentuje fundatorka Anna Grodziska:

„Udało nam się zorganizować i zaprezentować przepiękne prace z grafiki, kolażu, ceramiki, szkła, tekstylia oraz ciekawe obrazy. Tysiące zwiedzających codziennie odwiedza nasze stoisko i podziwia polskie prace. Te targi to doskonała reklama produktów regionalnych i narodowych. Już dziś zapraszamy na kolejną edycję”.

Do siódmego lipca na Feira Internacional do Artesanato można obejrzeć między innymi: plakaty dr Dominiki Zawojskiej-Kuriaty, dr Agnieszki Dajczak, dr Joanny Tokarczyk-Zmurkow z Akademii Sztuki w Szczecinie, Borowska Glass Design z Dąbrowy Górniczej, Jagody Peceli i Joanny Lola Styrylskiej z Krakowa, piękne artystyczne tkaniny Jolanty Pachowskiej z Warszawy oraz niezwykłą ceramikę Agnieszki Filipek. Największą uwagę zwiedzających przykuwa jednak przepełniona kolorami ceramika Kamili Szostek z Wałcza. Poprzez eksperymentowanie i wykorzystanie różnych technik artystka pokazuje misy, talerze i patery jako eksponat artystyczny, wręcz muzealny.

Więcej szczegółów o artystach i młodziutkiej Fundacji Etnoster znajdziecie na www.etnoster.com.

KONTAKT:

tel. +351 939 950 556

e-mail: etnoster@gmail.com

www.etnoster.com

Źródło informacji: Fundacja Etnoster

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 04.07.2024, 09:30
Źródło informacji Fundacja Etnoster
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii