Newsletter

Illumination i Nintendo ogłaszają nowy film animowany oparty na świecie gry Super Mario Bros

11.03.2024, 14:13aktualizacja: 11.03.2024, 14:20

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Business Wire/Illumination
Business Wire/Illumination

SANTA MONICA, Kalifornia i KIOTO, Japonia--(BUSINESS WIRE)-- Illumination (siedziba: Santa Monica, Kalifornia, USA; założyciel i dyrektor generalny: Chris Meledandri) i Nintendo Co., Ltd. (siedziba: Kioto, Minami-ku, Japonia; dyrektor reprezentacyjny i prezes: Shuntaro Furukawa, dalej „Nintendo”) ogłosiły dzisiaj produkcję nowego filmu animowanego opartego na świecie gry „Super Mario Bros”.

Ta informacja prasowa zawiera multimedia. Pełna treść informacji prasowej znajduje się tutaj: https://www.businesswire.com/news/home/20240309023040/pl/.

Premierę nowego filmu animowanego, którego fabuła jest oparta na świecie gry Super Mario Bros., zaplanowano na 3 kwietnia 2026 r. w USA i na wielu innych rynkach na całym świecie, a na wybranych terytoriach premiery przewidziano w kolejnych tygodniach kwietnia.

Film zostanie wyprodukowany przez Chrisa Meledandriego, założyciela i dyrektora generalnego Illumination, oraz Shigeru Miyamoto, dyrektora reprezentacyjnego i współpracownika Nintendo, a wyreżyserują go Aaron Horvath i Michael Jelenic na podstawie scenariusza Matthew Fogela. Film będzie współfinansowany przez Universal Pictures i Nintendo, a za jego dystrybucję na całym świecie odpowiada Universal Pictures.

Poprzez głębokie zaangażowanie w produkcję filmu, mając na celu wywoływanie uśmiechów na twarzach wszystkich widzów w drodze dobrej zabawy, Nintendo nie ustaje w wysiłkach, by tworzyć wyjątkową rozrywkę i dokłada starań, by mogło się nią cieszyć jak najszersze grono odbiorców.

Illumination z entuzjazmem kontynuuje partnerstwo z Nintendo, dostarczając charakterystyczny miks radości odkrywania odbiorcom w każdym wieku na całym świecie, umożliwiając im zagłębienie się w świat przygód ulubionych bohaterów z jednej z najsłynniejszych na świecie franczyz.

- Illumination

Studio Illumination, założone przez Chrisa Meledandriego w 2007 r., jest jednym z czołowych producentów filmów animowanych, które stają się wydarzeniami, takich jak „Jak ukraść Księżyc” (zapoczątkowana przez ten tytuł seria filmów animowanych odniosła największy sukces w historii kinematografii), a także „Super Mario Bros. Film”, „Lorax”, „Grinch” i „Sekretne życie zwierzaków domowych” oraz seria „Sing”. Katalog studia może się poszczycić trzema z najlepszych dziesięciu filmów animowanych wszech czasów. Kultowe i uwielbiane serie studia Illumination - pełne pamiętnych i wyróżniających się postaci, lubiane na całym świecie i wpisujące się w kontekst kulturowy - zarobiły na całym świecie ponad 9 miliardów dolarów. Studio Illumination nawiązało wyłączną współpracę w zakresie finansowania i dystrybucji z wytwórnią Universal Pictures. Kolejny film Illumination - „Jak ukraść Księżyc 4” - zadebiutuje na ekranach kin 3 lipca 2024 r.

- Nintendo

Nintendo Co. Ltd., spółka z siedzibą w Kioto w Japonii, stworzyła tytuły, które zyskały popularność na całym świecie, w tym „Mario”™, „Donkey Kong”™, „The Legend of Zelda”™, „Metroid”™, „Pokémon”™, „Animal Crossing”™, „Pikmin”™ i „Splatoon”™ dzięki integracji sprzętu komputerowego i oprogramowania oferowanego przez Nintendo. Celem Nintendo jest dostarczenie niepowtarzalnych i intuicyjnych doświadczeń w dziedzinie rozrywki dla każdego, produkcja i sprzedaż urządzeń do gier wideo, takich jak rodzina produktów Nintendo Switch™, opracowanie i obsługa aplikacji na inteligentne urządzenia i współpraca z partnerami w zakresie szeregu innych inicjatyw związanych z rozrywką, takich jak treści audiowizualne czy parki rozrywki. Spółka Nintendo sprzedała ponad 5,6 mld gier i ponad 800 mln urządzeń komputerowych na całym świecie. Od wprowadzenia na rynek Nintendo Entertainment System™ ponad 30 lat temu, obecnie i w przyszłości nieustanną misją Nintendo jest i będzie tworzenie jedynej w swoim rodzaju rozrywki, która wywołuje uśmiech na twarzach ludzi na całym świecie.

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Wersja źródłowa dostępna na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20240309023040/pl/.

Źródło: Illumination

KONTAKT:

Sarah Rothman

e-mail: sarah.rothman@ledecompany.com

Źródło informacji: Business Wire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 11.03.2024, 14:13
Źródło informacji Business Wire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii