Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Fabuła „Uciekinierki” to historia walki o wolność i nadzieję, która porusza serca czytelników. Główna bohaterka, uciekając przed toksycznym związkiem z gangsterem, stawia wszystko na jedną kartę, by rozpocząć nowe życie. To opowieść o determinacji i wierze w lepsze jutro, która wciąga od pierwszych stron książki. Teraz, z adaptacją filmową w planach, ta historia może stać się inspirującą przygodą na ekranie, zatrzymującą uwagę widzów od pierwszych do ostatnich minut.
Główna bohaterka tej opowieści, która ledwo przeżyła toksyczny związek, postanawia odważnie rzucić wszystko i uciec, aby odnaleźć wolność i odmienić swoje życie. Decyzja o opuszczeniu rodzinnej Polski staje się dla niej ostatnią deską ratunku przed uwięzieniem w szponach przeszłości. Jej droga ku wolności to nie tylko podróż geograficzna, ale także wewnętrzna odyseja, pełna wyzwań, zagrożeń, ale także nieoczekiwanych momentów triumfu i zwycięstw nad własnym losem. Każdy krok na tej drodze wymaga od niej odwagi, determinacji i wiary w lepsze jutro.
Obecność autorki na prestiżowym festiwalu filmowym w Cannes w 2024 roku stanowi naturalną kontynuację jej artystycznej podróży. Festiwal w Cannes to nie tylko przegląd najnowszych filmów, to także czas, kiedy producenci z całego świata zgłębiają głębiny kreatywności, w poszukiwaniu historii zdolnych poruszyć serca i umysły widzów.
„Uciekinierka” ma potencjał, by stać się podstawą dla filmu na miarę Oskara. Historia, która poruszyła czytelników, może teraz dotrzeć do widzów na całym świecie, przynosząc przesłanie o sile, determinacji i odwadze w obliczu życiowych trudności.
Jak mówi autorka, Bożena Szwed-Giacchini: „Przygotowanie się do tego wydarzenia jest dla mnie ogromnym wyzwaniem, ale także niezwykle ekscytującym doświadczeniem. Czuję mieszankę emocji - trochę nerwów, trochę ekscytacji, ale przede wszystkim ogromną dumę z tego, że moja historia może dotrzeć do jeszcze szerszej publiczności i może stać się inspiracją dla wielu osób”.
Autorka z pasją podchodzi do pracy nad adaptacją książki na ekran. Z każdym słowem scenariusza oddaje emocje, które kształtowały historię bohaterki. Przekształcenie jej historii na film to możliwość docenienia wartości tej poruszającej opowieści na szeroką skalę.
Dumnie dzieląc się swoimi podróżami jako Polka, autorka odwiedziła Włochy, Kanadę, Stany Zjednoczone, Koreę, Mongolię i Gruzję. To nie tylko ucieczka przed przeszłością, ale także poszukiwanie lepszego jutra. Czy autorce „Uciekinierki” uda się przedstawić swój niezwykły świat na płótnie kinematografii? Patrząc na jej niezachwianą determinację, przyszłość wydaje się jasna jak gwiazda filmowa na nocnym niebie.
Źródło informacji: Instytut Rozwoju Cywilizacyjnego
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 09.05.2024, 08:00 |
Źródło informacji | Instytut Rozwoju Cywilizacyjnego |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Wiki Lubi Zabytki - konkurs fotograficzny w tym roku bije rekordy zgłoszeń
Wikimedia Polska przypomina, że do 30 września br. można wziąć udział w XII edycji konkursu Wiki Lubi Zabytki. Celem konkursu jest fotografowanie polskich zabytków wpisanych do rejestrów, ich dokumentacja oraz zachowanie dla przyszłych pokoleń. Zdjęcia umieszczane są na Wikimedia Commons na wolnych licencjach, co umożliwi ich bezpłatne wykorzystywanie.- 17.09.2024, 09:09
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: Stowarzyszenie Wikimedia Polska
-
Image
Lewicka: Kapuściński był pisarzem, który malował słowem PAP
„Ryszard Kapuściński był takim pisarzem który malował słowem. Miał taką niezwykłą zdolność nie tylko holistycznego, ale plastycznego ujmowania spraw złożonych: zjawisk, mechanizmów, procesów. Dla mnie, jako dziennikarza zajmującego się polityką, jest niezwykle inspirujące” – mówi Karolina Lewicka, dziennikarka TOK FM, publicystka „Polityki” i portalu „Na Temat”, członkini kapituły Nagrody PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego. Trwa nabór prac konkursowych w czterech kategoriach: materiały prasowe, audycje radiowe, realizacje wideo oraz fotografie.- 09.09.2024, 10:28
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: Polska Agencja Prasowa
-
Image
Prezeska Fundacji Grand Press: o wolność słowa trzeba dbać na co dzień, by nie została nam odebrana PAP
Towarzystwo Pro Loquela Silesiana, dziennikarka TOK FM Karolina Lewicka oraz modelka i edukatorka Anja Rubik zostali uhonorowani Medalem Wolności Słowa w kategoriach: Instytucja, Media, Obywatel/Obywatelka. Gala Medalu Wolności Słowa, zorganizowana po raz czwarty przez Fundację Grand Press, odbyła się 30 sierpnia w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.- 02.09.2024, 14:53
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: PAP MediaRoom