Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Film, który premierowo pojawi się w kinach 28 lutego, zdobył już Nagrodę Publiczności na 40. Warszawskim Festiwalu Filmowym, a na Festiwalu Filmowym w Gdyni został wyróżniony za „Odważne spojrzenie” i „Świeże spojrzenie” - doceniono jego unikalne podejście do trudnych tematów oraz autorską wizję reżyserki. W obsadzie znaleźli się zarówno uznani aktorzy, jak i młode talenty polskiego kina: Maja Pankiewicz, Agata Kulesza, Bartłomiej Topa, Sebastian Dela i Klementyna Karnkowska. Film powstał przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i zyskuje coraz większą uwagę w kraju oraz za granicą.
Studio Agart - twórcy odważnych i nagradzanych produkcji
Za produkcję filmu odpowiada Studio AGART, które od lat łączy pasję do krótkich form reklamowych i teledysków z autorskimi projektami filmowymi. Ich produkcje zdobywają nagrody na najważniejszych festiwalach branżowych - Cannes Lions, Effie i Yach, a współpraca z globalnymi markami, takimi jak Volkswagen, Zain, Sony, Nike, Red Bull czy Pilsner Urquell, ugruntowała pozycję studia na rynku międzynarodowym.
Równolegle Studio AGART rozwija swoją działalność filmową, realizując zarówno fabuły, jak i dokumenty. Na ich koncie znajdują się m.in. „Robert Mitchum nie żyje”, prezentowany na festiwalu w Cannes, „Teefa in Trouble”, pakistańsko-polska koprodukcja dystrybuowana przez indyjskiego giganta Yash Raj Films, czy dokument dla Amazon Prime Video i PBS - „Resistance: They Fought Back”.
„Od początku naszego istnienia chcieliśmy tworzyć filmy, które zostają w widzach na długo po seansie. ‘Innego Końca Nie Będzie’ to kino emocji - film, który nie boi się trudnych tematów i prowokuje do rozmowy. Cieszymy się, że możemy wspierać twórców o odważnym spojrzeniu na rzeczywistość” - mówi Dawid Szurmiej, założyciel Studio AGART.
„Innego Końca Nie Będzie” - historia, która długo pozostaje z widzem
Film opowiada historię trójki rodzeństwa i ich matki, którzy próbują odnaleźć się w nowej rzeczywistości po stracie ojca. Powrót najstarszej siostry, Oli, do rodzinnego domu staje się okazją do konfrontacji z przeszłością i niewypowiedzianymi emocjami. Wspólne odkrycie rodzinnych filmów sprzed lat prowokuje do trudnych rozmów na tematy, które dotąd były przemilczane.
„Chciałam opowiedzieć historię o pamięci - o tym, jak wspomnienia potrafią zarówno łączyć, jak i dzielić. To film o szukaniu bliskości tam, gdzie pozornie jej już nie ma, i o tym, jak różnie radzimy sobie z żałobą i stratą” - mówi Monika Majorek, reżyserka filmu.
Aktorzy wnoszą do filmu wyjątkową energię. W roli głównej zobaczymy Maję Pankiewicz, gwiazdę serialu „Morderczynie”, która po raz kolejny udowadnia swoją wszechstronność. Towarzyszy jej Agata Kulesza, czterokrotna laureatka Orłów, oraz Bartłomiej Topa, który ostatnio zachwycił widzów w serialu „1670”. W obsadzie znaleźli się także Sebastian Dela, który zwrócił na siebie uwagę rolą w serialu „#BringBackAlice”, gdzie wykreował postać pełną tajemnic oraz emocjonalnej głębi. W filmie pojawia się także Cezary Łukaszewicz, znany z roli w nagradzanych „Chłopach”, aktor o niezwykle szerokim warsztacie, doskonale odnajdujący się zarówno w dramatach historycznych, jak i współczesnym kinie psychologicznym. Do zespołu dołączyła Klementyna Karnkowska, której rola w thrillerze „Wyrwa” udowodniła, że młode pokolenie aktorów wnosi do polskiego kina dużą świeżość.
Produkcja z międzynarodowym potencjałem - premiera 28 lutego br.
Zdjęcia do filmu powstawały m.in. w Warszawie, Radzyminie, Kasince Małej i Zakrzowie, a skompletowanie obsady było niemałym wyzwaniem - Maja Pankiewicz wyrwała z kalendarza cały miesiąc, Agata Kulesza zrezygnowała z urlopu, Sebastian Dela podróżował w nocy pomiędzy planem w Warszawie, a zdjęciami do „Innego końca nie będzie” w górach. Bartłomiej Topa, z kolei, pracował do późnych godzin, aby zgrać swoje sceny z harmonogramem innych projektów.
Studio AGART - co dalej?
Studio AGART nie zwalnia tempa. W 2025 roku premierę będzie miał ich dokument „Teatr przy głównej ulicy”, opowiadający o jedynej aktorce zza Żelaznej Kurtyny nominowanej do Oscara - Idzie Kamińskiej. Na platformę Netflix trafi natomiast ich kolejna produkcja. Film porusza temat tożsamości, miłości i konsekwencji decyzji z przeszłości, występują m.in. Pratibha Ranta i Konkona Sen Sharma.
W przygotowaniu są także muzyczna komedia o reporterce, która przypadkiem odkrywa XIX-wieczną trupę teatralną wybudzoną po 120 latach snu - oraz międzynarodowy thriller „King”, w gwiazdorskiej obsadzie.
Premiera „Innego Końca Nie Będzie” - 28 lutego
Nowy film Studia AGART to poruszająca, emocjonalna opowieść, która skłania do refleksji i zostaje w widzu na długo po seansie. Premiera 28 lutego we wszystkich kinach w Polsce.
Studio AGART to dom produkcyjny łączący pasje do krótkich form jak reklamy, kampanie społeczne i teledyski z projektami autorskimi - filmami dokumentalnymi i fabularnymi. Produkcje studia były pokazywane na różnych festiwalach filmowych, w tym w Cannes, Raindance, Mediolanie, Angers, Mar Del Plata i wielu innych. Produkcje krótkich form zdobyły najważniejsze branżowe nagrody m. in. Cannes Lions, nagrody Effie i Yach.
Studio Agart współpracuje z takimi markami jak Volkswagen, Zain, Sony, Nike, Red Bull, czy Pilsner Urquell, zaś w swoim dorobku filmowym posiada m. in. Filmy “Robert Mitchum Est Mort” w reżyserii Oiviera Babinet i Freda Kihn, "Teefa in Trouble" w reżyserii Ahsana Rahima, czy “They Fought Back” w reżyserii Kirka Wollfingera.
Źródło informacji: Studio AGART
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 20.02.2025, 10:00 |
Źródło informacji | Studio AGART |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
Do 12 maja trwa nabór VeloTalent. Artyści walczą o stypendium VeloBanku
- 25.04.2025, 10:49
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: VeloBank
-
Image
Vivat Szczepkowski! 100-lecie paryskiego sukcesu
- 25.04.2025, 10:08
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: Milanowskie Centrum Kultury
-
Image
Majówka pełna historii – jedyna okazja w roku, aby zobaczyć na żywo Konstytucję 3 Maja 1791 r.
3 maja 2025 r. w 234. rocznicę uchwalenia przełomowego dokumentu - Konstytucji 3 maja 1791 r. - uznawanego za pierwszą w Europie i drugą na świecie konstytucję o charakterze demokratycznym, odbędzie się specjalny pokaz oryginałów tego dziedzictwa dokumentacyjnego dla szerokiej publiczności. Manuskrypt będzie można podziwiać w godz. 12.00-16.00 w Pałacu Raczyńskich (Archiwum Głównym Akt Dawnych) przy ul. Długiej 7 w Warszawie. „Pokaz Konstytucji 3 Maja to niepowtarzalna okazja, aby zetknąć się z żywym dowodem naszej narodowej tożsamości. Zachęcam wszystkich, nie tylko mieszkańców Warszawy, do osobistego doświadczenia tej historii. Oryginał, przechowywany w Archiwum Głównym Akt Dawnych od wieków, jest nie tylko dokumentem prawnym, ale przede wszystkim symbolem niezłomnego ducha narodu. Jesteśmy dumni, że możemy go Państwu zaprezentować” - informuje dr Paweł Pietrzyk, naczelny dyrektor Archiwów Państwowych. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.- 25.04.2025, 09:00
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: Archiwa Państwowe
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ