Newsletter

Konferencja podsumowująca projekt „www.muzeach” i udostępnienie strony wmuzeach.pl

10.03.2022, 13:54aktualizacja: 17.03.2022, 11:31

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie - zaproszenie
Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie - zaproszenie

Już niedługo na stronie wmuzeach.pl znajdziemy ponad 10 tysięcy obiektów ze zbiorów pięciu muzeów. Wszystko dzięki projektowi „www.muzeach”, którego efekty przedstawimy w środę 16 marca 2022 r. o godz. 11:00 na profilu Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie (https://www.facebook.com/wilanow) podczas konferencji podsumowującej.

Na stronie wmuzeach.pl znajdziemy różnorodne kolekcje Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Muzeum Narodowego w Lublinie, Muzeum Narodowego w Szczecinie i Muzeum – Zamku w Łańcucie. Prezentacje dzieł sztuki prehistorycznej, starożytnej, nowożytnej i prace współczesnych artystów z różnych stron świata oraz archiwalne zdjęcia i dokumenty, przedmioty codziennego użytku i mapy uzupełnione są dokładnymi opisami. Na stronie znajdziemy także tematyczne opowieści i zadania edukacyjne. To efekty projektu „www.muzeach”.

Do digitalizacji zbiorów wykorzystano nowoczesne technologie, takie jak: dokumentacja gigapixelowa, RTI, fotogrametria, skanowanie z oświetleniem strukturalnym, a także system informacji przestrzennej GIS. Dzięki temu na stronie wmuzeach.pl można oglądać np. trójwymiarowe modele wybranych rzeźb, makrofotografie obrazów i geoportale prezentujące historyczne wnętrza i stanowiska archeologiczne. Odbiorcy mają do nich dostęp online o dowolnej porze i mogą obserwować szczegóły niedostrzegalne dla gościa odwiedzającego muzeum.

Zapraszamy do korzystania ze strony wmuzeach.pl i odkrywania cyfrowych kolekcji.

Celem projektu „www.muzeach” realizowanego w latach 2019-2022 jest udostępnienie zasobów cyfrowych pięciu muzeów w jednym miejscu. To przykład dobrego współdziałania kilku instytucji kultury na rzecz cyfrowego upowszechniania ich zasobów.

Projekt „www.muzeach” dofinansowany z Funduszy Europejskich oraz ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Beneficjent: Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Partnerzy: Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Muzeum Narodowe w Lublinie, Muzeum Narodowe w Szczecinie, Muzeum – Zamek w Łańcucie.

Źródło informacji: Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 10.03.2022, 13:54
Źródło informacji Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii