Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Jak twierdzi Kristen Hare, na mapie świata przybywa miejsc pozbawionych obecności mediów lokalnych. Przy okazji zmienia się również forma ich własności. Tradycyjne rodzinne firmy ustępują miejsca mediom należącym do korporacji oraz funduszy inwestycyjnych. Wizerunek i przekaz gazet lokalnych coraz mocniej kształtuje też polityka.
Branża jednak ewoluuje i dostosowuje się do ery cyfryzacji, wykorzystując nowe kanały do rozwoju swojej działalności.
Przedstawicielka Instytutu Poyntera w ramach organizowanej przez PAP konferencji „Media przyszłości” przedstawi kilka przykładów adaptacji amerykańskich dzienników lokalnych (dużych, małych, korporacyjnych niezależnych, papierowych oraz internetowych) do funkcjonowania w nowej cyfrowej rzeczywistości.
Kristen Hare jest absolwentką Szkoły Dziennikarskiej na Uniwersytecie Missouri. Spędziła pięć lat jako autorka niedzielnego dodatku oraz jako asystentka wydawcy w gazecie „Saint Joseph (Missouri) News-Press”, a także pięć lat jako etatowy dziennikarz w „St. Louis Beacon” (stronie internetowej z lokalnymi informacjami) relacjonując takie tematy jak: imigracja, rasa, spis ludności oraz starzenie się. Spędziła również dwa lata z Korpusem Pokoju w Gujanie.
Hare jest odpowiedzialna za transformację lokalnych wiadomości dla Instytutu Poyntera. Za swoją pracę została nominowana do amerykańskiej nagrody Mirror Awards.
„Media przyszłości” to konferencja o przyszłości mediów, kierunkach rozwoju ekosystemu informacyjnego i roli innowacji cyfrowych w komunikacji społecznej. Organizowana przez Polską Agencję Prasową przy współpracy międzynarodowych ekspertów, analityków oraz managerów branży mediów i nowych technologii. W programie panele, warsztaty i spotkania profesjonalistów środowiska medialnego, technologicznego oraz biznesowego.
Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Cyfryzacji oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Więcej szczegółów na temat konferencji oraz rejestracja na stronie https://mediaprzyszlosci.pap.pl.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 27.11.2019, 12:14 |
Źródło informacji | PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
#IJHARSnaFerie - czyli nie dajmy się oszukać nie tylko podczas ferii w sklepie i restauracji PAP
Bezpieczne ferie to także bezpieczny i świadomy swoich praw konsument - przypomina przed rozpoczynającą się zimową przerwą w zajęciach szkolnych Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych (IJHARS) i podpowiada, w jaki sposób wybierać produkty spożywcze dobrej jakości i nie dać się oszukać.- 17.01.2025, 10:04
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Zbliża się 18. rocznica śmierci Ryszarda Kapuścińskiego: legendy polskiego reportażu PAP
23 stycznia minie 18 lat od śmierci Ryszarda Kapuścińskiego (1932-2007), najczęściej, obok Stanisława Lema, tłumaczonego za granicą polskiego autora. Pomimo upływu czasu wciąż stanowi on niedościgniony wzór oraz inspirację dla kolejnych pokoleń dziennikarzy, o czym świadczyło rekordowe zainteresowanie wznowioną po latach Nagrodą PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego.- 13.01.2025, 09:00
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: PAP
-
Image
Laicy równie często jak znawcy przeżywają dreszcze emocji, słuchając Pendereckiego PAP
Słuchając „Siedmiu bram Jerozolimy” Krzysztofa Pendereckiego laicy równie często jak znawcy przeżywają dreszcze emocji. Choć znawcy bardziej analizowali fragmenty utworu, to jego odbiór emocjonalny nie różnił się w zależności od stopnia przygotowania odbiorców - pokazał eksperyment UJ.- 03.01.2025, 09:00
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Nauka w Polsce