Pobierz materiał i Publikuj za darmo
9 czerwca 2021 r. o godz. 10:30 w Arkadach Kubickiego odbędzie się zorganizowane specjalnie dla mediów zwiedzanie wystawy pod kierunkiem jej kuratorki, inż. Moniki Drąg oraz prof. Wojciecha Fałkowskiego, dyrektora Zamku Królewskiego w Warszawie. Po zwiedzaniu zostanie zorganizowana konferencja prasowa poświęcona tej ekspozycji.
Głównym wydarzeniem „Królewskiej Wystawy Kwiatów” będzie premierowa prezentacja nowej, unikatowej odmiany róży, która stanie się wizytówką Zamku Królewskiego w Warszawie. Kwiat zostanie uroczyście ochrzczony imieniem „Królowej Warszawy”® 12 czerwca o godz. 12:00 w Ogrodach Zamku Królewskiego w Warszawie. Gościem specjalnym wydarzenia będzie słynna śpiewaczka operowa Małgorzata Walewska.
Tematy przewodnie „Królewskiej Wystawy Kwiatów” - róża i bioróżnorodność - posłużą za impuls dla artystycznej wyobraźni architektów krajobrazu, ogrodników i florystów, którzy połączą siły i talenty, by przestrzeń Arkad Kubickiego i Ogrodów zamkowych wypełnić zachwycającymi instalacjami i kompozycjami roślinnymi.
Arkady Kubickiego podzielone zostaną na strefy tematyczne, z których każda prezentować będzie nieco inne spojrzenie na relacje między przyrodą, sztuką i ekologią. Ogrody zamkowe z okazji wystawy również zyskają nową odsłonę - pojawią się w nich rzeźby, dekoracje różane i inne formy florystyczne, którym towarzyszyć będą atrakcje dla dorosłych i dzieci.
„Królewską Wystawę Kwiatów” będzie można zwiedzać od 10 czerwca (czwartek) do 13 czerwca (niedziela) w godzinach 10:00-20:00.
Arkady Kubickiego - ekspozycja czynna w godzinach 10:00-20:00, bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasie przed wejściem na wystawę lub online: https://bilety.zamek-krolewski.pl/.
Ogrody Zamku Królewskiego w Warszawie - wstęp bezpłatny:
• Cztery Żywioły i Dziewięć Muz - wystawa rzeźby ogrodowej i kompozycji florystycznych;
• Strefy relaksu dla rodzin, specjalne atrakcje dla dzieci;
• Królewska Trasa Ogrodowa - ścieżki dydaktyczne po Ogrodach Zamku Królewskiego;
• Kino Letnie - projekcje filmowe w godzinach 20:30-22:00.
Realizacja wystawy jest możliwa dzięki partnerom: https://krolewska-wystawa-kwiatow.ogrody-krolewskie.pl/partnerzy.
Szczegółowy program: https://krolewska-wystawa-kwiatow.ogrody-krolewskie.pl/program.
Więcej informacji: https://www.zamek-krolewski.pl/ i https://krolewska-wystawa-kwiatow.ogrody-krolewskie.pl/.
Źródło informacji: Zamek Królewski w Warszawie – Muzeum
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 07.06.2021, 14:01 |
Źródło informacji | Zamek Królewski w Warszawie – Muzeum |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
#IJHARSnaFerie - czyli nie dajmy się oszukać nie tylko podczas ferii w sklepie i restauracji PAP
Bezpieczne ferie to także bezpieczny i świadomy swoich praw konsument - przypomina przed rozpoczynającą się zimową przerwą w zajęciach szkolnych Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych (IJHARS) i podpowiada, w jaki sposób wybierać produkty spożywcze dobrej jakości i nie dać się oszukać.- 17.01.2025, 10:04
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Zbliża się 18. rocznica śmierci Ryszarda Kapuścińskiego: legendy polskiego reportażu PAP
23 stycznia minie 18 lat od śmierci Ryszarda Kapuścińskiego (1932-2007), najczęściej, obok Stanisława Lema, tłumaczonego za granicą polskiego autora. Pomimo upływu czasu wciąż stanowi on niedościgniony wzór oraz inspirację dla kolejnych pokoleń dziennikarzy, o czym świadczyło rekordowe zainteresowanie wznowioną po latach Nagrodą PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego.- 13.01.2025, 09:00
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: PAP
-
Image
Laicy równie często jak znawcy przeżywają dreszcze emocji, słuchając Pendereckiego PAP
Słuchając „Siedmiu bram Jerozolimy” Krzysztofa Pendereckiego laicy równie często jak znawcy przeżywają dreszcze emocji. Choć znawcy bardziej analizowali fragmenty utworu, to jego odbiór emocjonalny nie różnił się w zależności od stopnia przygotowania odbiorców - pokazał eksperyment UJ.- 03.01.2025, 09:00
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Nauka w Polsce