Newsletter

Media Przyszłości: ponad połowa polskiego społeczeństwa regularnie korzysta z informacji

30.06.2022, 10:45aktualizacja: 30.06.2022, 12:17

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. PAP/M. Kmieciński (1)
Fot. PAP/M. Kmieciński (1)

Ponad 54 proc. Polaków ma regularnie kontakt z informacjami przekazywanymi przez media - wynika z unikatowej analizy rynku informacji w Polsce, zrealizowanej przez PAP i Polskie Badania Internetu.

„Unikalność badania polegała na tym, że przeprowadzono je crossmediowo, czyli dotyczyło ono użytkowników informacji w internecie, w telewizji i w radio” - wyjaśniał Łukasz Świerżewski, członek zarządu Polskiej Agencji Prasowej podczas 4. Edycji konferencji Media Przyszłości, zorganizowanej przez PAP.

Jak tłumaczył Świerżewski, badanie wykazało również, że połowa osób zainteresowanych informacjami czytała newsy oparte o depeszę PAP. We samym tylko wrześniu 2021 r., kiedy przeprowadzono analizę, ponad 12 mln Polaków zapoznało się z informacjami pochodzącymi z Polskiej Agencji Prasowej. Największym zainteresowaniem cieszyły się informacje z zagranicy.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 30.06.2022, 10:45
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.