Newsletter

Media Przyszłości: rzetelne media pozwalają społeczeństwu odróżniać prawdę od fałszu

29.06.2022, 14:34aktualizacja: 29.06.2022, 15:10

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PAP/M. Kmieciński (1)
PAP/M. Kmieciński (1)
Celem kampanii dezinformacyjnych nie musi być zmiana poglądów czy postaw ich odbiorców, ale wywołanie swoistego chaosu uniemożliwiającego im dostęp do sprawdzonych danych – uważa Alexandru Giboi, sekretarz generalny Europejskiego Stowarzyszenia Agencji Prasowych (EANA).

„Porównałbym tę sytuację do mętnego akwenu, w którym trudno określić właściwe kierunki i ustalić punkt orientacyjny. Rolą agencji prasowych jest ciągłe oczyszczanie tego potoku spływających do nas codziennie informacji” – podkreślił Giboi.

Ekspert był gościem specjalnym zorganizowanej przez Polską Agencję Prasową, międzynarodowej konferencji Media Przyszłości.

Stowarzyszenie Europejskich Agencji Prasowych EANA skupia 30 narodowych agencji informacyjnych z 30 państw kontynentu. Głównym celem organizacji jest działanie na rzecz tworzenia sprzyjających warunków ekonomicznych i prawnych dla funkcjonowania agencji prasowych, m.in. w zakresie praw autorskich i dostępu do źródeł informacji.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 29.06.2022, 14:34
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.