Newsletter

Media Przyszłości: wolny świat musi zrozumieć, że rosyjska propaganda zagraża jego istnieniu

30.06.2022, 10:29aktualizacja: 30.06.2022, 11:14

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PAP/M. Kmieciński
PAP/M. Kmieciński
Wyjątkowym gościem zorganizowanej przez Polską Agencją Prasową konferencji „Media Przyszłości” była Nataliia Kostina, redaktor naczelna działu zagranicznego Narodowej Agencji Informacyjnej Ukrainy - Ukrinform. Z perspektywy nie tylko profesjonalistki, ale też osoby bezpośrednio dotkniętej rosyjską agresją, wskazywała ona na wielowymiarowość wojny, toczonej również w domenie informacyjnej.

„O ile w państwach położonych w sąsiedztwie Ukrainy – w Polsce czy Czechach, istnieje pełna świadomość zagrożenia płynącego ze strony Kremla, o tyle w niektórych krajach zachodnioeuropejskich sytuacja nie jest już tak optymistyczna. Chcąc skutecznie bronić się przed falą rosyjskiej dezinformacji, media na całym świecie powinny w pierwszej kolejności jasno powiedzieć sobie i swym odbiorcom, że to Rosja jest agresorem, zagrażającym naszym wspólnym wartościom” – powiedziała Nataliia Kostina.

W 4. edycji konferencji Media Przyszłości wzięli udział przedstawiciele środków masowego przekazu, firm technologicznych oraz wydawcy z Polski i zagranicy. Gośćmi specjalnymi wydarzenia byli szefowie czołowych europejskich agencji prasowych.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 30.06.2022, 10:29
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.