Newsletter

Nagroda Premio Leonardo da Vinci dla Almy Deutscher

31.05.2021, 15:46aktualizacja: 31.05.2021, 15:53

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. APA-OTS/Carl Croy - Alma Deutscher i Wolfgang Sobotka, przewodniczący parlamentu austriackiego
Fot. APA-OTS/Carl Croy - Alma Deutscher i Wolfgang Sobotka, przewodniczący parlamentu austriackiego
W sobotę 29 maja 2021 roku w Palais Todesco, który znajduje się obok Opery Narodowej w Wiedniu, Klub Rotariański Vienna-Ring przyznał prestiżową nagrodę Premio Leonardo da Vinci Almie Deutscher, kompozytorce i wirtuozce fortepianu i skrzypiec.

Alma Deutscher ma 16 lat i skomponowała już pełnowymiarową operę „Kopciuszek”, koncert fortepianowy i koncert skrzypcowy. Od 2018 roku mieszka w Wiedniu, gdzie czerpie inspirację do pisania kompozycji, takich jak oryginalny walc jej autorstwa „Siren Sound Waltz”.

Nagrodę Almie Deutscher wręczył Wolfgang Sobotka, przewodniczący Parlamentu Austrii, sam będący praktykującym muzykiem i członkiem Klubu Rotariańskiego. Laudatorami byli: dyrektor Opery Wiedeńskiej Bogdan Roščić oraz minister spraw zagranicznych Austrii Alexander Schallenberg.

Nagroda Premio Leonardo da Vinci przyznawana jest przez 11 europejskich Klubów Rotariańskich młodym artystom lub naukowcom. Jedynym warunkiem jest to, że laureat nie może mieć więcej niż 35 lat.

Prezes Premio Wulf Gordian Hauser powiedział: „16-letnia Alma Deutscher jest najmłodszą laureatką nagrody w 46-letniej historii Premio. Chcieliśmy w ten sposób uhonorować wyjątkowy talent Almy Deutscher i wyrazić, jaką radość przynosi Austrii fakt, że rodzina Almy Deutscher przeniosła się do Wiednia”.

Oprócz klubu Vienna-Ring, kluby rotariańskie, które przyznają doroczną nagrodę, znajdują się we Florencji, Atenach, Tours, Madrycie, Londynie, Dublinie, Brukseli, Amsterdamie, Würzburgu i Kopenhadze. W większości przypadków są to najstarsze kluby rotariańskie w każdym z krajów. Roczna nagroda w wysokości 12000 euro jest fundowana wspólnie przez wszystkie jedenaście klubów.

Prezes Premio Wulf Gordian Hauser skomentował: „Premio Leonardo da Vinci jest dobrym przykładem rotariańskiej idei pomagania, w tym przypadku poprzez wspieranie młodych artystów i naukowców. Szczególnie ważne jest to, że jest to typowo europejski projekt, w którym uczestniczą nasi przyjaciele z Wielkiej Brytanii”.

W sprawie pytań należy kontaktować się z Wulfem Gordianem Hauserem, tel. +43 664 301 81 12, e-mail: wgh@hauserpartners.com.

Źródło informacji: APA-OTS

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 31.05.2021, 15:46
Źródło informacji APA-OTS
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii